Alexa Chung - zasady stylu brytyjskiej IT GIRL - issue27.pl
 • MODA  • Alexa Chung – zasady stylu brytyjskiej IT GIRL

Alexa Chung – zasady stylu brytyjskiej IT GIRL

Alexa Chung bez wątpienia jest współczesną ikoną mody. Zalicza się do grona gwiazd, których styl jest najchętniej kopiowany przez fanki na całym świecie. Nie bez powodu, ponieważ do tej pory już trzy razy zdobyła miano najlepiej ubranej osobowości British Fashion Awards Style Icon Award. 

Pochodząca z Wielkiej Brytanii dziennikarka i modelka ma za sobą owocną współpracę z takimi markami jak np. AG Jeans, czy Marks&Spancer. Co więcej, dwa lata temu zadebiutowała jako projektantka, otwierając własną markę o nazwie Alexachung. W jej ofercie znajdziemy ubrania dosłownie wyciągnięte z szafy Alexy, to znaczy, że każdy projekt oddaje dokładnie to, w czym chętnie chodziłaby sama dziennikarka.

Alexa Chung popularność swojego stylu zawdzięcza umiejętnym i prostym połączeniom różnych koncepcji. Jednak niezależnie, na co się zdecyduje, efekt zawsze jest ten sam, czyli bezwysiłkowy, ale bardzo dziewczęcy i z klasą. Ogromnym atutem jej stylizacji jest fakt, że nie wypiera się noszenia sieciówek na rzecz designerskich ciuchów od najlepszych projektantów, wręcz przeciwnie łączy je ze sobą.

To  kilka prostych zasad, jakimi kieruje się Alexa przy swoich stylizacjach:

Dobry płaszcz to podstawa

Jeansowe rurki oraz prosty szary t-shirt skryte pod płaszczem w typie boyfiernd, to jedno z głównych rozwiązań, na jakie stawia Alexa w codziennych stylizacjach. 

Baletki

Przeżywają modowe wzloty i upadki, jednak w garderobie Alexy Chung zawsze jest dla nich miejsce. Dla niej baletki są po prostu nieśmiertelne. 

Granatowy sweter

Ciemny, wkładany przez głowę sweter to w wyobrażeniu wielu najnudniejsza rzecz, jaką można mieć w szafie. Jednak nie dla Alexy, która jak sama przyznała w jednym z wywiadów, to jeden z podstawowych elementów jej weekendowego stylu. 

Romantyzm w garderobie

Zwiewne, romantyczne sukienki o różnych długościach to nieodłączny element stylu dziennikarki. 

Biały T-shirt

Alexa tryska londyńskim luzem, to zdecydowanie nie jest typ dziewczyny, którą zobaczymy w obcisłej sukience oraz szpilkach. Ona ma własną definicję elegancji: trapezowa mini, biały shirt, baletki i kopertówka – elegancko, ale nie sztywno. 

Mini

Charakterystyczna cecha stylu Alexy Chung? – mini! Trapezowa, jeansowa, w kwiaty, czy paski i w każdym innym wydaniu. Niezmienne  i bez względu na panujące trendy Alexa kocha mini spódniczki. 

 

Kołnierzyk

Grzeczny i elegancki, biały kołnierzyk w stylu Piotrusia Pana, to jeden z ulubionych detali w stylu dziennikarki. 

 

Marynarka

Alexa nigdy nie ignoruje ponadczasowej klasyki. Doskonale zdaje sobie sprawę, że prosta marynarka może być wisienką na modowym torcie.

Torebki a’la Jane B.

Dziennikarka wiele razy podkreślała, że styl Jane Birkin jest dla niej ogromną inspiracją, szczególnie uwielbia torby z rafii oraz koszyki, które jak wiadomo są znakiem rozpoznawczym brytyjskiej aktorki.