Julie Hocke - wysmakowany styl skandynawskiej IT GIRL - issue27.pl
 • MODA  • Julie Hocke – wysmakowany styl skandynawskiej IT GIRL

Julie Hocke – wysmakowany styl skandynawskiej IT GIRL

Julie Hocke to 22-letnia influencerka, pochodząca z Danii. Prowadzi bloga Nouw.com/juliehocke, na którym dzieli się swoimi gustami modowymi, niesamowitymi podróżami oraz innymi aspektami swojej codzienności. Zapewne większość z Was kojarzy Julię z Instagramu, gdzie prowadzi autorski profil @juliehocke obserwowany przez ponad 111 tysięcy followersów! Nic dziwnego, że cieszy się on taką popularnością, zdjęcia przyciągają wzrok, a jej wyczucie stylu, nie tylko modowego sprawia, że z przyjemnością stajemy się częścią wykreowanego przez Julię świata.

Naturalność&minimalizm

Zarówno zdjęcia makijażowe, jak i te ukazujące stylizacje są przedstawione w bardzo naturalny sposób, co jest cechą charakterystyką instagramerek z tego regionu. Julia umiejętnie eksponuje swoje atuty, piękne kręcone blond włosy oraz uroczy uśmiech. Na zdjęciach widać, że stawia na naturalny wygląd, a jej makijażowy wybór to makeup no makeup.

Nie bez powodu Skandynawię kojarzy się jako kolebkę minimalizmu. Przez wiele lat właśnie te dwa słowa były ze sobą nierozłączne, jednoznacznie wskazując preferencje mieszkańców północy. Na zdjęciach Julii widać przywiązanie do tradycji, jednak jej stylizacje dalekie są od typowej dla tego klimatu surowości. Blogerka urozmaica ten nurt m.in. wzorami oraz złotą biżuterią, często noszoną warstwowo. 

Styl duńskiej IT GIRL 

Modowe wybory Julii Hocke w większości bazują na klasycznych, prostycznych krojach, jednak zawsze przełamane są nutką kobiecości. Delikatnie wyeksponowany dekolt, taliowane żakiety, czy sukienki o przylegającym do ciała fasonie, to tylko niektóre tego przykłady. Blogerka chętnie sięga po najnowsze trendy, ale robi to z umiarem. Wśród jej modowych zestawień można dostrzec największe hity ostatnich miesięcy np. gumki scrunchies, letnie koszulez falbanami inspirowane stylem boho, czy gładkie sukienki w typie slip dress. 

Kolorystyka zestawień na jaką stawia blogerka opiera się w dużej mierze na od niedawna bardzo modnych jasnych barwach; biel, kość słoniowa oraz różne odcienie beżu. Czasem, aby przełamać te delikatne barwy, stawia na czerń.

Wszystkie wymienione punkty powodują, że zarówno profil Julii na Instagramie, jak i jej styl są niezwykle spójne i wysmakowane. Idealnie współgrają z naturalną urodą Julii, kojarząc się ze świeżością oraz dobrym gustem. 

 

______________________

Zdjęcia: instagram.com/juliehocke/