W roli głównej Nowy Jork. 10 filmów z pięknymi ujęciami miasta, które nigdy nie śpi - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • W roli głównej Nowy Jork. 10 filmów z pięknymi ujęciami miasta, które nigdy nie śpi

W roli głównej Nowy Jork. 10 filmów z pięknymi ujęciami miasta, które nigdy nie śpi

Nowy Jork fascynuje. Miasto przyciąga artystów, muzyków oraz reżyserów. Jego unikalne piękno stanowi bowiem wspaniałą scenografię dla kinowych hitów. Wielkie Jabłko oferuje wszystko, czego potrzeba, aby zrobić film o wielkomiejskim życiu lub po prostu fascynacji nim. Zachwycający Central Park, piękne skwery, wspaniałe muzea, cudowna architektura, a przede wszystkim różnorodność, dzięki której każdy znajdzie coś dla siebie. Od buchającego bogactwem Upper East Side, po hipsterski i artystyczny Brooklyn.  Nie dziwi, więc fakt, że w tak wielu  hollywoodzkich produkcjach to miasto, które nigdy nie śpi odgrywa jedną z głównych ról. Gdzie szukać pięknych, filmowych zakątków Nowego Jorku? Poniżej udzielam podpowiedzi, w postaci 10 tytułów:

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Komedia romantyczna, w reżyserii Woodego Allena, opowiada historię pary młodych studentów, którzy przyjeżdzają na weekend do Nowego Jorku, aby poznać jego klimat. Jednak plany Gatsby’ego (Timothée Chalamet) i Ashleigh (Elle Fanning) szybko ulegają zmianie, bowiem krzyżuje je pogoda. W skutek tego ich drogi w pewnym sensie się rozchodzą…Ps. w filmie zobaczymy także Juda Law oraz Selenę Gomez!

Śniadanie u Tiffanego

Absolutny klasyk. W roli nieco zwariowanej Holly Golightly – Audrey Hepburn. Życie bohaterki mija pod znakiem zabawy na koszt jej adoratorów.  W filmie możemy obserwować losy sprawnie funkcjonującej w nowojorskiej socjecie pięknej dziewczyny. Co się jednak stanie, kiedy na jej życiowej ścieżce pojawi się przystojniak prowadzący podobny styl życia?

Seks w Wielkim Mieście – film

Ta produkcja jest kontynuacją kultowego serialu.

Rok w rok, kobiety po dwudziestce ciągną do Nowego Jorku w poszukiwaniu dwóch “m”: metek i miłości. Dwadzieścia lat temu byłam jedną z nich. Metki kręciły mnie od zawsze, więc skupiłam się na szukaniu miłości. Okazało się, że w miłości trudno rozpoznać podróbkę… do czasu. Dlatego potrzebujesz pomocy, pomocy ekspertek takich jak: Charlotte York, Miranda Hobbes i Samantha Jones.

-Carrie Bradshaw.

 

Kiedy Harry poznał Sally

Urocza komedia romantyczna w rolach głównych Meg Ryan i Billy Crystal. Jest jednym z najpiękniejszych filmów, w których akcja dzieje się w  Nowym Jorku.  To właśnie tutaj przeprowadzają się bohaterowie, by zawalczyć o swoją przyszłość. W tym filmie znajdziecie najbardziej romantyczne oblicza Wielkiego Jabłka.

Książę w Nowym Jorku

Wielki przebój kinowy. Opowiada zabawną historię Akeema (w tej roli Eddie Murphy), czyli następcy tronu afrykańskiego królestwa, który zgodnie z tradycją po ukończeniu  21 lat musi się ożenić. Młodzieniec nie jest zachwycony wizją małżeństwa aranżowanego z dziewczyną, wybraną przez rodziców, postanawia więc samodzielnie poszukać miłości. W tym celu udaje się do Nowego Jorku, towarzyszy mu wierny sługa Semmi (Arsenio Hall). Aby mieć pewność, że dziewczyna, której odda serce pokocha go szczerą miłością, ukrywa swoje pochodzenie i bogactwo, dla niepoznaki zatrudnia się w restauracji fast food. To tam poznaje tam Lisę (Shari Headley), uroczą córkę swojego szefa.

Kevin Sam w Nowym Jorku

Ten świąteczny klasyk, to druga część przygód słodkiego i pomysłowego Kevina. Tym razem młody bohater myli samoloty i zamiast udać się na rodzinny wyjazd do Miami, ląduje w Nowym Jorku. Tu odkrywa najpiękniejsze i najmroczniejsze zakątki miasta.

Wielki Gatsby

Film ukazuje Nowy Jork z lat 20., według jego twórców, epoki szykownych przyjęć i ogromnego bogactwa. Big Apple, kipi życiem  towarzyskim. Najzamożniejsi jego mieszkańcy żyją z dnia na dzień, ciesząc się chwilą.

Zakochany Nowy Jork

W mieście, które nigdy nie śpi wszyscy szukają miłości – tak pięknie o filmie napisano na Filmweb. Produkcja przedstawia 11 wciągających historii mieszkańców miasta, w których każdy widz znajdzie coś dla siebie. Miłosne potyczki nowojorczyków, wspólnie tworzą niesamowitą opowieść z plejadą gwiazd w obsadzie. Bradley Cooper, Rachel Blison, Natalie Portaman i Orlando Bloom – to tylko niektóre nazwiska, które można podziwiać w filmie.

Zacznijmy od nowa

Niesamowita historia z piękną muzyką, zaserwowana w oprawie artystycznego Nowego Jorku. Przedstawia historię początkującej piosenkarki – Gretty (w tej roli Kiera Knightley), która przeprowadziła się tam ze względu na swojego chłopaka, odnoszącego sukcesy muzyka. Para wiedzie razem szczęśliwe życie. Wszystko jednak się zmieni w momencie, kiedy podczas jednego z występów Gretta poznaje Ruffalo, mężczyznę na życiowym zakręcie.

Manhattan

Zestawienie zamyka jeden z najbardziej znanych filmów Woody’ego Allena, czyli Manhattan. To romantyczny komediodramat, przedstawia historię scenarzysty, która w dużej mierze skupia się na jego miłosnych rozterkach. Delikatnie melancholijny film o poszukiwaniu tej jedynej, upragnionej miłości, z uroczą scenerią Nowego Jorku w tle.

____________________