Klimat lat 60-tych i 70- tych w nowej kolekcji Madelle - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Klimat lat 60-tych i 70- tych w nowej kolekcji Madelle

Klimat lat 60-tych i 70- tych w nowej kolekcji Madelle

Nowe propozycje Madelle na sezon wiosna-lato 2020, czerpią z mody lat 60-tych i 70-tych, nawiązują także do francuskiego stylu i są bardzo dziewczęce. 

Wśród nowości znajdziemy flagowy produkt marki, czyli sukienki, które są stałym elementem kolekcji.  Jednak projektantka Magdalena Magnon idzie o krok dalej, serwując romantyczne koszule z dużym kołnierzem. Każdy projekt jest dopracowany w najmniejszym szczególe. Na uwagę zasługują m.in. ręcznie powlekane guziki czy wszywane falbanki na ramionach, tak, by danej rzeczy dodać wspomnianej wcześniej dziewczęcości.

Kolekcja wiosna / lato ’20 została przygotowana ze 100%-owego jedwabiu w specjalnie nadrukowane dla marki wzory, wiskozy i wysokogatunkowej bawełny. Materiały te też są z marką od lat. 

Poszukiwania materiałów do nowej kolekcji trwają u mnie cały rok. Tak naprawdę to nieustannie szukam tkanin, bo zależy mi, aby były one najlepszej jakości, ale też unikalne, szczególnie na polskim rynku. Stąd też decyzja o nadrukowywaniu ich swoimi wzorami.

– mówi Magdalena Magnon.  

___________________

zdjęcia: materiał prasowy