Najlepsze podcasty, których warto posłuchać - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Najlepsze podcasty, których warto posłuchać

Najlepsze podcasty, których warto posłuchać

Podcasty z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność. Jest to świetna alternatywa dla słuchania muzyki podczas jazdy autobusem, samochodem czy nawet w trakcie wykonywania codziennych czynności. Wachlarz dostępnych audycji jest ogromny, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, zaczynając od poradników, diety, przez modę i lifestyle aż po edukację.

Poniżej znajdziecie kilku autorów podcastów, które warto obserwować, ponieważ każdy odcinek serwuje porządną pigułkę wiedzy połączoną z rozrywką i ciekawostkami.

Karolina Sobańska

Podcast o świadomym życiu, codziennej uważności, zdrowiu, ekologii i weganizmie. Kreatorka w rozmowach ze swoimi gośćmi przemyca ogromną dawkę wiedzy, inspiracji i ciekawostek. Karolina skupia się między innymi na samoakceptacji, zdrowych nawykach,  pokazuje jak zadbać o swoje ciało i umysł. 

Poza dialogami, znajdziecie również kilka solowych odcinków Karoliny, między innymi o jej podróży do USA. 

Owsiana

Podcast, którego autorką jest Justyna Świetlicka. To tutaj znajdziesz masę informacji i ciekawostek dotyczących diet. Justyna opowiada o rozwiązaniu idealnym, czyli o połączeniu aktywności fizycznej z odpowiednim sposobem odżywiania. Według Owsianej, dieta nie musi być monotonna i niesmaczna, ma ona odpowiadać naszym smakowym preferencjom. W końcu, dzięki niej mamy czuć się lepiej!

Ted talks

Ted to pewien rodzaj konferencji naukowej, która daje możliwość wypowiedzenia młodym ludziom i nie tylko, swoich poglądów i przemyśleń. To dawka ogromnej wiedzy i inspiracji z najróżniejszych dziedzin. Z pewnością, pozwalają one poszerzyć horyzonty, a może i znaleźć nowe zainteresowania. 

Muda talks 

Autorkami tego podcastu są dwie kobiety, które starają się zmienić świat na lepsze:  Anna Pięta – specjalistka w opracowywaniu strategii dla marek modowych oraz Martyna Sztaba – CEO i współzałożycielka firmy Synoil, która zajmuje się przywracaniem produktów z przetwarzania zużytych opon i odpadów gumowych ponownie do produkcji gumy. 

Katastrofa ekologiczna na naszej planecie już trwa, a jej skutki możemy zobaczyć na każdym kroku. Niestety, wciąż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, do jakiego fatalnego stanu ludzie doprowadzili  Ziemię. I właśnie w tym miejscu pojawiają się te dwie cudowne kobiety, które starają się uświadamiać innych i rozpowszechniać wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju,  gospodarki obiegu zamkniętego, zmian klimatycznych czy globalnego ocieplenia. Dziewczyny posiadają ogromną wiedzę, ale do swoich odcinków zapraszają wyjątkowych gości, by móc wymienić się wiedzą i doświadczeniami. 

Pani Swojego Czasu

Prowadząca – Ola Budzyńska pokazuje prawdziwe oblicze biznesu online oraz protipy jak sobie z nim poradzić i nie pogubić się w przestrzeni internetu. Dodatkowo, Ola udziela rad jak zapanować nad chaosem życia codziennego, jak zorganizować swoją pracę i co najważniejsze – jak oddzielić życie prywatne od zawodowego. 

Pani Swojego Czasu prowadzi sklep internetowy, w którym kupicie e-booki jej autorstwa dotyczące między innymi reklamy biznesu, a co więcej, znajdziecie tam piękne notesy, które pomogą Wam zaplanować wszelkie czynności.  

All Ears English Podcast 

To seria podcastów po angielsku do nauki angielskiego. Dziewczyny rzeczowo tłumaczą jak wykorzystać język w praktyce. Pokazują jak zrozumieć i jak posługiwać się językiem w życiu codziennym. Ważna jest umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy, a nie perfekcyjna znajomość zasad gramatycznych, która nigdy się nie przyda. Oczywiście pewne teorie, zasady są ważne i trzeba się z nimi zaznajomić, jednak ważniejsza jest odpowiednia umiejętność ich zastosowania.

__________________-