Jak pozbyć się cellulitu - 6 ćwiczeń, które wysmuklą uda i pośladki - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • Jak pozbyć się cellulitu – 6 ćwiczeń, które wysmuklą uda i pośladki

Jak pozbyć się cellulitu – 6 ćwiczeń, które wysmuklą uda i pośladki

cellulit to coś, co w obecnych czasach ma większość z nas. Za jego pojawienie się odpowiadają różne czynniki, genetyka, hormony, czy też złe krążenie. Jak jednak sprawić, aby stał się mniej widoczny lub całkowicie zniknął? W tym wypadku jest połączenie dwóch składników: zdrowej diety oraz ćwiczeń. 

Ponieważ cellulit jest najbardziej zauważalny na pośladkach i nogach, to wybrane ćwiczenia muszą się skupiać na dolnej części ciała, i wykorzystywać ruchy o średniej sile. W ten sposób zredukujesz tłuszcz, budując pod nim fundament mięśniowy i ogólnie spalając kalorie.

Jak to działa? Wykonaj po dwa zestawy każdego ćwiczenia dla wskazanej liczby powtórzeń. Jeśli zrobisz wszystkie powtórzenia, ale nie odczujesz zmęczenia, dodaj kolejne pięć (na stronę, jeśli to konieczne). Ogranicz odpoczynek do 15 sekund między ruchami.

Zaleca się wykonywanie ćwiczeń trzy razy w tygodniu, co drugi dzień. 

1.

Stań ze stopami razem, trzymając jeden cięższy hantle pionowo za koniec obiema rękoma na wysokości klatki piersiowej, łokcie zgięte w bok, aby rozpocząć. Trzymaj lewą nogę wyprostowaną, obie stopy skierowane do przodu, krok prawej nogi jak najdalej w prawo, zginając kolano i głęboko opuszczając biodra. Odepchnij prawą stopę, aby wrócić do startu.
Wykonaj 20 powtórzeń.
Zestawy: 2
Powtórzenia: 20

2.

Stań z szeroko rozstawionymi stopami i wyprostowanymi palcami u stóp, trzymając jeden cięższy hantle pionowo na jednym końcu z obiema rękoma na wysokości klatki piersiowej i łokciami zgiętymi na boki, aby rozpocząć.
Przykucnij, wypychając kolana na boki.
Wróć, aby rozpocząć.
Zestawy: 2
Powtórzenia: 20

3.

Połóż się na podłodze twarzą do góry, zegnij nogi w kolanach i utrzymaj płaskie stopy, aby rozpocząć, obiema rękoma trzymaj cięższy hantle poziomo na biodrach. Podnieś biodra, ściskając kolana do wewnątrz i przytrzymaj przez 3 sekundy [pokazano]. Opuść biodra, aby wrócić do pozycji wyjściowej.
Zestawy: 2
Powtórzenia: 20

4.

Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder, trzymając jeden lżejszy hantle, ręce trzymaj po bokach, aby rozpocząć.
Utrzymując biodra i ramiona w linii prostej, stań lewą nogą za i prawą nogą przed, zginając kolana do 90 stopni. Naciśnij lewą stopę, aby powrócić do pozycji wyjściowej. Zmień strony. 

Zestawy: 2

Powtórzenia: 20

5.

Podłóż się na podłodze po lewej stronie, trzymaj tułów uniesiony, lewe przedramię na podłodze prostopadle do ciała, nogi ułożone z jednym lżejszym obciążeniem spoczywającym nad prawym kolanem, prawa ręka spoczywa luźno na wadze, aby rozpocząć.
Podnieś prawą nogę i przytrzymaj przez 3 sekundy [pokazano]. Opuść nogę, aby wrócić do pozycji startowej.
Wykonaj 20 powtórzeń. Zmień strony.
Zestawy: 2
Powtórzenia: 20

6.

Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder, trzymaj jedną hantlę w każdej ręce, dłonie zwrócone w kierunku ciała, ciężary spoczywają na udach. Podnieś lewą nogę o kilka centymetrów od podłogi, aby rozpocząć. Opuszczaj do przodu od bioder, obniżając tułów w kierunku podłogi i kierując ciężary w dół blisko nóg. Wyciągaj prostą prawą nogę za sobą, aż ciało uformuje literę T [pokazano].
Powoli wróć do pozycji wyjściowej.
Zestawy: 2
Powtórzenia: 20

___________________

Zdjęcia: gymguider.com