Największe trendy fitness w 2022 roku - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • Największe trendy fitness w 2022 roku

Największe trendy fitness w 2022 roku

 

Na dworze wciąż jest chłodno, a my czujemy się przemęczeni i brakuje nam motywacji. Jak rozwiązać problem oczekiwania na nadejście cieplejszych dni? Jednym ze sprawdzonych sposobów są ćwiczenia. Dla części z nas bywają przykrym obowiązkiem, który ma zagwarantować lepsze samopoczucie oraz zdrową sylwetkę. A to dlatego, że często podczas treningów popadamy w rutynę. Ćwiczenia zawsze powinny być przyjemne, wymagające i ekscytujące, bez względu na porę roku lub pogodę na zewnątrz. Tak więc, aby wydobyć nas wszystkich z tej niedoli fitnessowej rutyny, przedstawiamy kilka trendów, po których spodziewamy się pozytywnej i odświeżenia. Poniżej prezentujemy prognozy na największe trendy fitness w 2022 roku.

1. Krótsze, szybsze treningi

W 2022 r. porzucamy intensywne treningi. Jeśli masz czas tylko na szybkie treningi, to taka opcja będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz poświęcić kilka minut na jogę w ciągu dnia, 15-minutowy spacer, czy 30-minutowe zajęcia online. W tym roku kładziemy nacisk na szybkie, efektywne treningi. Nawet mały ruch każdego dnia może dać rezultaty, a konsekwencja jest kluczem do sukcesu każdej podróży fitness. Krótsze ćwiczenia to nie tylko trend; rozwiązanie ma sens. Bowiem zobowiązanie się do krótszych treningów jest o wiele bardziej realistyczne do zrealizowania.

2. Siłownie wracają, ale cyfrowy fitness nigdzie się nie wybiera

W 2020 roku nauczyliśmy się przełamywać uzależnienie od siłowni i ćwiczyć w domu. Pomimo że obecnie nasze ulubione studia jogi i centra fitness ponownie się otworzyły, to cyfrowe strefy z treningami pozostają z nami. Wiele osób zdecyduje się na zakup karnetu na siłownię, ale jednocześnie pozostawi sobie możliwość wykonywania ćwiczeń w domu, przy wsparciu aplikacji. Jeśli się nad tym zastanowić, to posiadanie obu tych elementów zapewnia idealną rutynę treningową.

3. Większy nacisk na mięśnie dna miednicy

Wiesz jak ćwiczyć mięśnie brzucha i mięśnie pośladków, ale co z mięśniami dna miednicy? W tym roku, ten ważny i często pomijany obszar stanie się priorytetem. Będzie więcej rozmów na temat dna miednicy i sprawności, zwłaszcza w odniesieniu do ciąży. Podobnie jak inne grupy mięśni w ciele, mięśnie dna miednicy można wzmacniać i wydłużać. Natomiast skupienie się na nich pomaga we wspieraniu ciąży, a także w regeneracji po porodzie. Ciąża nie jest w twoich planach, nic straconego. Ćwiczenia dna miednicy jako część dobrze dopasowanej rutyny treningowej będą nadal zyskiwać na popularności, ponieważ są one powiązane ze wszystkim, od lepszego seksu po definicję brzucha. 

4. Mniej sprzętu

Dobra wiadomość dla tych z nas, którzy nie znoszą chodzenia na siłownię lub mieszkają w kawalerkach: nieporęczny sprzęt, a nawet ciężary stają się coraz mniej ważne dla fitnessu. Sprzęt treningowy może być czynnikiem ograniczającym dla wielu osób, na przykład podróżujących, czy mających niewielką przestrzeń.  Treningi niewymagające żadnych akcesoriów sprawią, że rozpoczęcie pracy nad formą będzie o wiele prostsze.