Najlepsze podcasty tworzone przez dziewczyny - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Najlepsze podcasty tworzone przez dziewczyny

Najlepsze podcasty tworzone przez dziewczyny

 

Podcasty podbijają ostatnio serca słuchaczy. Jeśli jeszcze nigdy nie miałyście styczności z tego typu nagraniami to najwyższy czas nadrobić zaległości. Niemalże każdy znajdzie tematykę dla siebie. Ogromną zaletą podcastów jest to że można ich słuchać praktycznie wszędzie, dzięki temu, że dostępne są w serwisach streamingowych.

Poniżej wskazałyśmy kilka podcastów, tworzonych przez dziewczyny, którymi warto się zainteresować.

1/ Karolina Sobańska

Podcasty skupiają się na tematach związanych z ekologią, zdrowiem, świadomą konsumpcją, a także z holistycznym podejściem do życia. Karolina jest także autorką kilku e-booków, a także Codziennika, czyli notesu z pytaniami, który ma na pomóc w pracy nad sobą oraz nad swoimi emocjami.

2/ Piąte: nie zabijaj

Podcast kryminalny jest tworzony przez Justynę Mazur. Prowadząca przedstawia sprawy, które ciągnęły się przez wiele lat i nie sposób o nich zapomnieć. Autorka przedstawia także zbrodnie, które do dzisiejszego dnia nie zostały rozwiązane. 

3/ Kryminalna Skandynawia

Podczasty idealne dla fanów historii kryminalnych.  W słuchowisku opowiedziano prawdziwe historie oraz zbrodnie, jakie wydarzyły się na terenach Skandynawii.

4/ Śledztwo pisma

Pierwszy reporterski serial w formie podcastów. Znajdziecie tu masę zwrotów akcji, zawiłości, a także kilka nieszablonowych postaci, które z każdym odcinkiem stają się jeszcze bardziej intrygujące.

5/ Ej  dziewczyny

Podcast tworzony przez Olę jest skierowany dosłownie do każdej osoby. Tematy poruszane w trakcie rozmów są związane między innymi z ciałopozytwnością, zdrowiem psychicznym, seksem, bliskością, akceptacją, a niekiedy nawet i z polityką.

6/ Szajn na głos

Podcast prowadzony przez twórczynie magazynu online Szajn. W słuchowisku poruszane są tematy związane z zajawkami, zainteresowaniami, codziennością. Ponadto, do podcastu zapraszani są goście,  z którymi redaktorki Szajn rozmawiają między innymi o weganizmie, ubóstwie menstruacyjnym, czy mindfulnessie. Poruszane są także tematy związane ze sferą kulturalno-artystyczną.

________