Kilka słów o polskiej branży mody. Wybór najciekawszych podcastów - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Kilka słów o polskiej branży mody. Wybór najciekawszych podcastów

Kilka słów o polskiej branży mody. Wybór najciekawszych podcastów

Podcasty gromadzą coraz szersze grono fanów i trudno się temu dziwić. Jest to najprostszy i najmniej wymagający sposób na odświeżenie modowych ciekawostek. Wkroczysz również za kulisy pracy stylistek, redaktorek, blogerek, specjalistów od PR-u z polskiej branży mody i założycielek lokalnych marek. Odpowiedzą one na dręczące Cię pytania oraz skłonią do zadawania nowych. Gwarantujemy, że warto poświęcić godzinę. Od słuchania nagrań uzależnicie się równie łatwo jak od Netflixa, z tą różnicą, że słuchanie podcastów łączy przyjemne z pożytecznym. Osobiście uwielbiamy podcasty, które poruszają tematy polskiej branży mody. Jest to świetny sposób na poznanie osób mniej medialnych, które mają bardzo wiele do opowiedzenia. Jeśli interesujesz się modą to na pewno bardzo wiele wyniesiesz z ich słów.

The SELF LOVEdit Podcast by Susanna Michalek

Podcasty The SELF LOVEdit dostępne są na Spotify oraz iTunes. Susanna Michałek prowadzi w nich rozmowy z nazwiskami mniej lub bardziej znanymi. Poruszane są m.in tematy zdrowia psychicznego i początków kariery blogerskiej z Julią Kuczyńską, czyli Maffashion. Kilka słów o tym jak Luiza Kubis założyła butik Lui Store na ulicy Mokotowskiej. Cudowna Gosia Leitner podzieli się z nami swoimi początkami i wiedzą o prowadzeniu agencji modelek, a redaktorka i prezenterka Pola Namysł opowie o swoich pierwszych doświadczeniach w redakcji i pracy w Joy’u. W każdym podcaście czeka na Was wiele inspirujących tematów!

PODCAST z Polą Namysł: 

[contentcards url=”https://open.spotify.com/episode/2PQPbztCLb36tOFW6kcCQC”]

Podcast by Karolina Sobańska

Karolina prowadzi wiele ciekawych dyskusji ze specjalistami z różnych dziedzin. Ze świata mody daje nam poznać po co to znaczy transparentność w branży odzieżowej, co składa się na ceny ubrań oraz w jaki sposób marka może rozwijać się w sposób zrównoważony. Na te wszystkie pytania odpowie Bartek Ladra, założyciel i strateg,uwielbianej na polskim rynku marki – Elementy. Wejdźcie na iTunes, Spotify lub YouTube’a, aby posłuchać ciekawego podcastu z udziałem Karoliny i Bartka.

PODCAST z założycielem marki Elementy:

Podcasty – Garderobiana

Karolina Sulej w kolejnych odsłonach ,,Garderobiana’’ rozmawia ze swoimi gośćmi o mierzeniu się z codzienną kwarantanną i stresem wywołanym przez pandemię. Równie ciekawa jest rozmowa z psycholożką Kasią Kucewicz o tym jak moda i ubrania wpływają na zdrowie psychiczne. Jeśli do tej pory myślałaś, że moda to tylko ładny ubiór, to bardzo się mylisz. Garderobiana pomoże Ci odkryć kim jesteś po tym jak korzystasz z ubrań i

jakie modowych decyzje podejmujesz na co dzień. Dowiedz się tego na platformie Storytel. PODCAST z psycholożką Kasia Kucewicz: 

[contentcards url=”https://www.storytel.com/pl/pl/books/1297055-Moda-na-kozetce? “]

Podcasty – KREATYWNI. Rozmowy Uli Wiszowatej

Podcasty redaktor naczelnej i założycielki Fashion Biznes Uli Wiszowatej. Prowadzone przez nią dyskusję często są w duchu zrównoważonej mody! Ula rozmawia z inspirującymi polkami o ich biznesach m.in z założycielką komisu z modą luksusową – Keep The Label. Paulina Zajdecka porusza temat mody vintage oraz zrównoważonego rozwoju w branży. O minimalistycznej modzie i ekologii opowiada Julia Turewicz, połowa polskiej marki NAGO, a o tym czy na renowacji obuwia da się jeszcze zarobić uświadomi nas Martyna Zastawna, założycielka WoshWosh. Odcinki podcastów dostępne są na YouTube.

PODCAST z założycielką Keep The Label:

____________________________

MARTA PODŚCIAŃSKA