Zamień swoje domowe biuro w sanktuarium produktywności - issue27.pl
 • TRENDY  • Zamień swoje domowe biuro w sanktuarium produktywności

Zamień swoje domowe biuro w sanktuarium produktywności

Dla niektórych praca zdalna to spełnienie marzeń. Jednak kiedy stawiamy czoła rzeczywistości okazuje się, że nierzadko w domowym biurze brakuje pewnych stymulujących kreatywność lub koncentrację elementów. Jakiś czas temu pisałam o kilku zasadach, jakie warto wprowadzić do swojej codziennej zawodowej rutyny, kiedy wykonujemy pracę z domu (możecie je przeczytać tutaj KLIK). Jednakże wypracowanie pewnego rodzaju dyscypliny to nie wszystko. Zdarza się, że aby poprawić swoją produktywność należy przyjrzeć się temu, jak wygląda otoczenie, w którym pracujemy. Istnieją bowiem elementy, które pozytywnie wpływają na pobudzenie kreatywności, a co za tym idzie produktywności.

Pobudzenie fantazji

Zdarza się, że mimo iż dbasz o dyscyplinę pracując z domu, nie przesiadujesz przed biurkiem w piżamie i sumiennie skreślasz kolejne punkty z TO DO LIST, czujesz się niezainspirowany, a Twoja produktywność spada z minuty na minutę. Cykl się powtarza. Być może małe odświeżenie domowego biura jest tym, czego potrzebujesz, by w gorszych chwilach wspomóc swoją efektywność? Aby tego dokonać nie ma konieczności urządzania wielkiego remontu, wystarczy zastosować kilka prostych wskazówek, które pomogą zamienić domowe biuro w sanktuarium produktywności.  Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym freelancerem, czy izolujesz tymczasowo z powodu Covid-19, istnieją sposoby na to, jak w prosty sposób ulepszyć swoje otoczenie.  

Pomocny w tej kwestii będzie przewodnik issue27.pl. Znajdziesz w nim wskazówki organizacyjne, a także techniki, dzięki którym rzeczy będą zajmować mniej miejsca. Wszystko podparte wizualnymi inspiracjami. Poniższa lista zawiera pomysły odpowiednie dla każdej przestrzeni, stylu oraz budżetu. Nie wiesz od czego zacząć? To zapraszamy do lektury 🙂

Zwróć się w stronę światła

Specjaliści od aranżacji wnętrz zalecają, aby biuro ustawione było w kierunku okna. Takie położenie umożliwia uzyskanie optymalnego oświetlenia, tak by pracująca przy nim osoba nie zasłaniała naturalnego oświetlenia. Bardziej precyzyjnie określając, idealne położenie biurka jest wtedy, kiedy stoi ono bokiem do okna. Biurko osoby praworęcznej powinno stać lewym bokiem do okna, a leworęcznej – prawym bokiem. Nie powinno się ustawiać biurka tyłem do drzwi oraz okna.

domowe biuro

Pinterest

Bezpieczna przestrzeń

Chcąc uniknąć bałaganu na podłodze, warto zorganizować w domowym biurze szafki lub półki montowane na ścianie. Najlepiej, umiejscowić je w pobliżu biurka, tak, by w dowolnej chwili można było bez przeszkód sięgnąć po dokumenty. Warto wiedzieć: im wyżej szafki będą wisieć, tym więcej miejsca zyskamy na przechowywanie. 

domowe biuro

Galeria kreatywności

Dodaj eklektyczny charakter do swojego domowego biura, dzięki starannie dobranej ściennej galerii. Podstaw na dzieła lokalnych grafików i malarzy. 

Domowe biuro

Naturalne motywy

Wprowadź naturę do domowego biura. Wybierz prawdziwe lub oprawione rośliny, które nadadzą spokojnego klimatu każdemu miejscu pracy. Mogą to być także florystyczne printy, które udekorują biurową galerię. 

Przestrzeń inspiracji

Zorganizuj miejsce, gdzie będziesz wiesz inspirujące zwroty lub moodboardy. 

Pojemniki na akcesoria

Pierwszy krok stronę lepszej wydajności? Organizacja. Pozbądź się bałaganu i przechowuj niezbędne rzeczy w pojemnikach na dokumenty, organizerach do przechowywania, pojemnikach przesuwnych itp. Uporządkowana przestrzeń pomoże lepiej się skupić oraz uniknąć rozproszenia wywołanego porozrzucanymi przyborami i dokumentami.

Na biurku

Niezależnie od tego, czy panuje globalna pandemia, czy też nie, zawsze dobrym pomysłem jest dbanie o odpowiednie nawodnienie. Dlatego, w zasięgu ręki powinniśmy mieć karafkę z wodą. Najlepiej taka, która będzie atrakcyjnym przypomnieniem o dziennej dawce H2O. Jednak to nie wszystko, warto wyposażyć się także w atrakcyjny notatnik lub kalendarz, który będzie jest najlepszą zachętą do spisania listy rzeczy do zrobienia. Notując obowiązki łatwiej jest utrzymać dyscyplinę i sprawić, być plany zamieniły się w czyny.

__________________________