5 największych trendów wellness w tym sezonie - issue27.pl
 • TRENDY  • 5 największych trendów wellness w tym sezonie

5 największych trendów wellness w tym sezonie

 

Coraz mocniej czujemy nadchodzące lato. Oznacza to rozbudzoną chęć na zdrowy styl życia i pielęgnowanie rytuałów wellness. Dobre wieści są takie, że ten sezon obfituje w kilka ciekawych trendów w tej dziedzinie, to one sprawią, że wakacje staną się jeszcze lepsze!

Dla niektórych lato oznacza przesiadywanie do późna, imprezy i właściwie brak czasu na rozkoszowanie się chwilą dla siebie. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby cieszyć się tym wszystkim i mieć dobre samopoczucie następnego dnia. Wystarczy włączyć do swojej rutyny kilka następujących produktów lub praktyk, które pozytywnie wpłyną na życie. Poniżej przedstawiamy 5 największych trendów wellness w tym sezonie.

1.Mocktaile i trzeźwość

Są osoby, dla których kieliszek rose jest synonimem lata. Pojawia się jednak coraz więcej osób decydujących się na zmianę nawyków i zastępowanie alkoholu pysznymi mocktailami. Taka postawa wynika chociażby z rosnącej świadomości na temat tego, jak spożywanie alkoholu wpływa na nasze zdrowie. Nawet niewielkie spożycie u niektórych powoduje kaca, negatywnie wpływa na jakość snu, sprawia, że organizm gorzej się regeneruje i powoduje uczucie zawieszenia.  Muszę wspominać również o tym, jak drinki drylują nam portfele.  Rezygnacja z alkoholu może oznaczać również znaczną korzyść dla twojego portfela – napój gazowany lub sok jest przecież znacznie tańszy niż Margarita.

W języku angielkim trend ten nazywany jest *sober curiosity*, czyli trzeźwą ciekawością. Oznacza to zainteresowanie ekperymentowaniem z zamianą piwa, wina lub likieru na mocktail lub napój bezalkoholowy.

2. Sen = priorytet

Dobry, jakościowy sen to wypoczęty umył i zregenerowane ciało. Jeśli więc jesteś gotowa na priorytetowe traktowanie snu, to upewnij się, że twoja sypialnia jest wystarczająco ciemna (zasłony zaciemniające działają magicznie), cicha (lub przytłumiona hałasem przez maszynę z białym szumem lub wentylator wieżowy) i w komfortowej temperaturze. Staraj się utrzymać stałość w godzinach kiedy kładziesz się spać i unikaj używania telefonu na około 30 minut przed zaśnięciem. Nie zapominaj również o dobrym treningu w ciągu dnia oraz kojącej zmysły medytacji, aby wyciszyć się.

3. Elektrolity

Wszyscy wiedzą, że należy pić dużo wody, aby pozostać nawodnionym. Zdarza się jednak, że zapominamy uzupełnić niedobory innych składników odżywczych, które tracimy wraz z potem i podczas codziennych czynności organizmu.

Elektrolity to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu minerały, takie jak sód, potas i wapń. Samo spożywanie wody nie zawsze zapewni optymalne nawodnienie, ciało potrzebuje elektrolitów, aby faktycznie wchłonąć wodę. Zadbaj więc o to, aby uzupełnić dawkę elektrolitów, utraconych na przykład podczas treningu.

4. Zasada 80/20

Dawno minęły czasy drastycznych zmian nawyków i ogromnych wyzwań związanych ze zdrowiem. Tego lata żyjemy skupiając się na małych, codziennych pozytywnych nawykach – takich jak te wymienione powyżej. Poprzednie lata gloryfikowały wymagające, gruntowne zmiany w stylu życia, jednak ten sezon stawia na takie rozwiązania, które pasują do naszego życia.

Jako forma znalezienia „równowagi” między osiąganiem celów zdrowotnych przy jednoczesnym cieszeniu się życiem, w tym sezonie króluje zasada 80/20. Zastanawiasz się o co w niej chodzi? Pomyśl: 80% spożywanej żywności, to produkty bogate w składniki odżywcze, pomagające poprawić samopoczucie. Natomiast 20% to jedzenie, które chcesz jeść dla czystej przyjemności. Zasada oznacza spożywanie owoców, warzyw i innych pokarmów, sprawiających, że nasze ciała czują się wspaniale. A z drugiej strony, pozwolone sobie na przysmaki, które po prostu lubimy.

5. Podkładki do chodzenia

Technologia, która staje się coraz bardziej popularna. Podkładka do chodzenia może dodać energii i pomóc w stawianiu kroków nawet w ciągu dnia pracy.  Co to jest? To urządzenie podobne do bieżni tyle, że zamiast ustawiać tempo i trzymać się go, podkładka do chodzenia ma czujniki pozwalające kontrolować tempo za pomocą sposobu chodzenia. Takie podkładki są lekkie i składane, dlatego można z łatwością przechowywać je na przykład w szafie. Dodatkową zaletą jest cichość ich pracy, dzięki czemu można ich używać pod stojącym biurkiem w czasie pracy.