Praca z domu - jak robić to dobrze - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Praca z domu – jak robić to dobrze

Praca z domu – jak robić to dobrze

Praca z domu to dla większości z nas nowa codzienność. W szczególności dla tych, którzy podczas obecnie trwającej pandemii muszą się nauczyć profesjonalnie funkcjonować w innych warunkach. Zanim przedstawimy Wam nasze sposoby, na to, jak sprawnie radzić sobie w tej sytuacji, warto zaznaczyć, że podstawowym elementem jest zachowanie pozytywnego nastawienia.

Jako, że issue27.pl to portal dla którego wszyscy pracujemy zdalnie, możemy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem. Dlatego poniżej przedstawiamy proste sposoby na utrzymanie produktywności przez cały dzień oraz trików, które pomogą dostosować się do nowej codziennej rutyny.

1.Wyznacz strefy

Po wykonaniu wszystkich obowiązkowych, porannych czynności najlepiej zamknąć drzwi do sypialni, tak, aby nic nie rozpraszało oraz nie kusiły widma chwilowej drzemki. Jak już oddzielisz przestrzeń służbową od prywatnej, zaparz kawę lub herbatę i przy ulubionym aromacie możesz w pełni oddać się obowiązkom.

2.Stroje się w domu

Może niedosłownie, ale unikaj przesiadywania w piżamie. Zamiast tego możesz wskoczyć w wygodne ubrania. Dzięki temu, po kilku dniach pracy zdalnej nie zaczniesz szaleć, a Twój dzień będzie miał swój rytm.

3.Harmonogram

Trzymanie się regularnych godzin pracy to klucz do sukcesu. Ustal z rodziną lub partnerem czas, kiedy wspólnie spożywacie śniadanie, by później w spokoju móc pracować.

4.Rób przerwy

Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku pracy biurowej, niezwykle ważne jest robienie sobie przerw.  Na przykład szybki lunch, czy krótki spacer po okolicy, aby zaczerpnąć świeżego powietrza (z zachowaniem dystansu społecznego). 

5. Dbaj o towarzystwo

Oprócz spotkań i połączeń konferencyjnych, praca w domu może sprawić, że poczujesz się nieco samotna. Poświęć czas na to, aby zadzwonić do znajomych lub rodziny, przed lub po zakończeniu pracy i sprawdź, jak sobie radzą. 

Autorka: Kamila Cichocka