Jak poprawić swoją wydajność na home office? - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Jak poprawić swoją wydajność na home office?

Jak poprawić swoją wydajność na home office?

 

Co więc możemy zrobić, aby poprawić swoją wydajność podczas pracy z domowego zacisza? Poniżej znajdzicie kilka porad, które dla Was przygotowałyśmy. 

1/ Stwórz sterfę pracy 

Ważne, aby wydzielić sobie przestrzeń w domu przeznaczoną wyłącznie do pracy. Nie powinno się pracować, uczyć się, a tym bardziej odpoczywać w tym samym miejscu. Nie należy łączyć przestrzeni związanej z relaksem, odpoczynkiem z przestrzenią wyznaczoną do celów służbowych. 

2/ Dobry harmonogram to podstawa

Warto stowrzyć harmonogram, czyli pewnego rodzaju plan, który pozowli zadbać o odpowiedni porządek dnia. Dzięki niemu,  praca będzie znacznie bardziej zorganizowana. 

3/ Ustal przerwy w pracy

Przerwa w pracy jest równie ważna jak pełne skupienie na zadaniu.  Dzięki niej możemy się zregenerować, by po chwili móc dalej wrócić do dalszych obowiązków, a nasza percepcja nadal pozostanie na wysokim poziomie. 

4/ Lista ‘To Do’ 

Dobrym sposobem na umiejętnie zrządzanie obowiązkami jest sporządzenie listy rzeczy do zrobienia na dany dzień. Takie zrealizowane działania działają niezwykle motywująco i dają ogromną satysfakcję. 

5/ Od najtrudniejszych zadań aż do najłatwiejszych

Wyznaczając listę rzeczy do zrobienia na dany dzień warto zacząć od tych najtrudniejszych, które są najmniej przyjemne i sprawiają najwięcej problemów. Po przejściu przez najgorsze zadania, zostaną nam coraz łatwiejsze, dzięki czemu parca będzie szła sprawiej. 

6/ System nagradzania

Do dalszej pracy motywują oczywiście widoczne rezultaty wykonanych czynności. Warto dostrzegać takie drobne rzeczy i nagradzać sie w pewien sposób. Może to być wszystko co sprawia przyjemność, na przykład pyszna kawa, herbata czy odcinek ulubinego serialu. 

__________