Jak zadbać o wzrok podczas home office? - issue27.pl
 • URODA  • BEAUTY NEWS  • Jak zadbać o wzrok podczas home office?

Jak zadbać o wzrok podczas home office?

 

Praca zdalna stała się codziennością wielu z nas. Gdy dom zamienia się w biuro, łatwo zapomnieć o podstawowych zasadach dotyczących pracy przy komputerze, co może negatywnie wpływać na nasze oczy. Jak prawidłowo zadbać o wzrok podczas home office? 

Cyfrowe zmęczenie oczu to coraz częściej spotykane zjawisko. Objawia się m.in. zmęczeniem i podrażnieniem oczu, a także suchością oka, łzawieniem, a nawet bólami głowy. Aby uniknąć dyskomfortu, powinniśmy stosować się do kilku prostych zasad.  

Podstawową zasadą, której powinniśmy przestrzegać jest odpowiedne przygotowanie stanowiska pracy. Praca z kanapy, choć bardzo wygodna, nie służy naszym oczom. Stanowisko pracy zaaranżuj na biurku lub stole. Monitor komputera powinien być ustawiony bokiem do okna. Należy unikać ustawiania go tyłem, aby zapobiec odbijaniu się światła, które może rozpraszać nasz wzrok. Nie zapominajmy także o ważnych wytycznych – optymalna odległość głowy od ekranu to 40–75 cm, natomiast środek ekranu powinien się znajdować 10–22 cm poniżej oczu. 

Wielogodzinna praca przed ekranem to prawdziwy wysiłek dla naszych oczu. Z pomocą przychodzi zasada 20-20-20.  Co 20 minut, na 20 sekund powinniśmy popatrzyć na obiekt oddalony od nas o 20 stóp, czyli 6 około metrów. Możesz dodatkowo zataczać wzrokiem ósemki lub popatrzeć na coś zielonego, co dodatkowo odpręży oczy. Gdy nadal czujesz dyskomfort, skorzystaj z kropli do oczu – najlepiej tych bez konserwantów. 

– Producenci soczewek okularowych, aby chronić oczy swoich klientów przed szkodliwym niebieskim promieniowaniem, tworzą specjalne rozwiązania. Soczewki, wyposażone w specjalną powłokę, która obija i pochłania część szkodliwego promieniowania, to jedno z rozwiązań dostępnych na rynku, przeznaczone głównie do pracy przy komputerze oraz z tabletami i telefonami. Kolejnym rozwiązaniem, które coraz częściej pojawia się wśród osób pracujących przy komputerze, są nie tylko powłoki zabezpieczające przed niebieskim promieniowaniem, ale także soczewki relaksacyjne. To rozwiązanie które wspomaga akomodację, czyli nasz naturalny mechanizm pozwalający widzieć z bliska, dzięki czemu wykonywanie pracy z bliskiej odległości nie jest męczące. Przy zakupie okularów, koniecznie należy zapytać specjalistę jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, w zależności od ilości czasu i rodzaju pracy jaką wykonujemy

– mówi Marcin Krasnodębski, ekspert marki Belutti.

Marka Belutti, dzięki bogatemu asortymentowi pozwala na wybranie okularów, które nie tylko wpisują się w trendy, ale są również funkcjonalne i trwałe. Oprawy korekcyjne Belutti wypożyczysz bezpłatnie na stronie www.belutti.com z odbiorem osobistym w jednym z kilkuset renomowanych salonów optycznych na terenie całej Polski. 

_________

Treść: materiał partnera