Dekoracja ściany. Jak nadać przestrzeni charakteru - issue27.pl
 • WNĘTRZA  • Dekoracja ściany. Jak nadać przestrzeni charakteru

Dekoracja ściany. Jak nadać przestrzeni charakteru

Zdarza się, że nie zawsze mamy pomysł na aranżację swojego wnętrza. Często zastanawiamy się jak ozdobić te wielkie, puste ściany, czające się za rogiem w każdym domu. Czasem inspiracje z Pinterst, czy modnych magazynów o wystroju wnętrz nie wystarczą, by dobrze zagospodarować przestrzeń na ścianie. Sama obecnie poszukuję wskazówek, które pomogą mi zaaranżować ogromne, białe powierzchnie w mieszkaniu. Szperając na formach internetowych oraz zaglądając na strony dedykowane dekoracji, znalazłam kilka sprytnych rozwiązań, a dziś dzielę się moimi odkryciami. Przedstawiam więc sześć sposobów na udekorowanie pustej ściany w domu. PS. Pomysły idealne na każdą kieszeń!

1. Seria zdjęć

Ta koncepcja sprawdzi się w sytuacji, kiedy masz na na przykład kolekcję zdjęć z podróży lub rodzinnych, które chciałabyś pokazać, jednak obawiasz się, zeby efekt końcowy nie przypominał albumu z wycinkami z lat 90. Jeśli taka seria ma być elegancka i spójna, wydrukuj zdjęcia odcieniach czerni i bieli. Skorzystaj także z prezentacji w formie przypominającej siatkę z dopasowanymi ramkami.

2. Tapeta

Jeśli Twój budżet na to pozwoli, to opcja dekorowania ściany za pomocą tapety jest świetnym pomysłem. Nie wymaga poświecenia czasu na zbieranie przedmiotów, pozyskiwanie ramek lub upewnianie się, że wszystko do siebie pasuje. Po prostu wybierasz wzór i kolor, który przypadnie Ci do gustu, a później cieszysz się pięknym widokiem!

3. Zagospodaruj pustą przestrzeń

Jeśli nie masz ani czasu, ani dużego budżetu, sugerowałbym rozważenie minimalizmu w aranżacji miejsca przy ścianie. Przestrzeń jest w rzeczywistości kluczową cechą projektu, a w połączeniu z prostymi meblami oraz minimalistycznymi kolorami i wzorami prezentuje się stylowo.

4. Moodboard w galerii ściennej

Niektórzy lubią mieć inspiracje w zasięgu wzroku. Zatem ścienna galeria w formie kreatywnego moodboardu może być ciekawym i ponadczasowym rozwiązaniem. 

5. Wystaw cenną kolekcję

Wykorzystaj pustą ścianę do wyeksponowania swojej cennej kolekcji. Zawieś eksponaty, pochwal się zdobyczami, które znalazłaś na targu staroci lub wyeksponuj mapy, zbierane latami. 

6. Dodaj miejsce do przechowywania z półkami

Ach, ten magiczny moment, w którym forma spotyka się z funkcjonalnością. Długa linia półek ściennych zapewnia dużo miejsca, aby dodać elementy związane ze sztuką, zabytkowymi znaleziskam, lub ulubionymi ksiażkami. Jednocześnie daje sporo przestrzeni na przechowywanie pudełek i misek,  starannie dopasowanych do pozostałych drobiazgów.