Czego NIE robić aranżując małometrażowe mieszkanie? - issue27.pl
 • TRENDY  • Czego NIE robić aranżując małometrażowe mieszkanie?

Czego NIE robić aranżując małometrażowe mieszkanie?

 

Kiedy w końcu otrzymasz kluczyki do swojego pierwszego mieszkania, to natychmiast starasz się przenieść gromadzone inspiracje na nową przestrzeń. Jednak bardzo szybko okazuje się, że zaaranżowanie małego metrażu wiąże się z wyjątkowym zestawem wyzwań. Jest wiele wskazówek dotyczących elementów, których warto unikać w mniejszych przestrzeniach mieszkalnych. Poniżej znajdziesz listę 5 porad, pomocnych w dekoracji niedużego mieszkania.

1.Ciemne kolory i wzory

Na razie pożegnaj się z czarnymi i granatowymi odcieniami, zamiast tego postaw na jaśniejsze kolory i wpuść jak najwięcej naturalnego światła do przestrzeni. Te wskazówki sprawią, że przestrzeń będzie większa. Wzory mogą przytłoczyć pomieszczenie, więc unikaj ich, jeśli możesz. Chcąc uatrakcyjnić niewiele mieszkanie, wybierz raczej tekstury zamiast kolorów i wzorów.

2. Lampy

Chociaż kluczem jest wybór odcieni, które sprawią, że Twoja przestrzeń będzie jaśniejsza to nadal będziesz potrzebować tradycyjnych lamp. Nie zapomnij więc kupić kilku w różnych kształtach i rozmiarach! Wykorzystaj lampy podłogowe, stołowe i inne niedrogie oprawy oświetleniowe, aby rozjaśnić swoją przestrzeń.

3. Włączenie ponadgabarytowych mebli – tak, czy nie?

Projektanci są zgodni – toporne meble muszą zniknąć! Zdecydowanym „nie” jest selekcja mebli, które nie pasują do niewielkiej przestrzeni, a są nimi właśnie ponadgabarytowe modele. Taki wybór zajmie większość miejsca w Twoim mieszkaniu i sprawi, że poczujesz się przytłoczona.

4.Nie zapomnij o wszechstronnych elementach

Meble, które kupujesz powinny być w stanie dostosować się do Twojego intensywnego stylu życia. Pomocne będzie zatem rozważenie wielofunkcyjnych elementów, takich jak podnóżek z ukrytym schowkiem lub stół do jadalni, który można złożyć.

5. Zagracenie przestrzeni zbyt dużą ilością gadżetów

Zachowaj maksymalistyczne akcenty w swojej garderobie – twoje małe mieszkanie nie powinno być zbyt przeładowane. Uporządkowana przestrzeń jest kluczem do wizualnego powiększenia przestrzeni. Unikaj gromadzenia ton roślin, poduszek, dekoracji i akcesoriów – zbyt wiele przedmiotów po prostu doprowadzi do powstania chaosu.