5 hobby, które pomogą przetrwać jesienno-zimową chandrę - issue27.pl
 • TRENDY  • 5 hobby, które pomogą przetrwać jesienno-zimową chandrę

5 hobby, które pomogą przetrwać jesienno-zimową chandrę

W okresie zimowo- jesiennym prawdopodobieństwo, że wyjdę z domu po coś innego niż niezbędne rzeczy, spada wykładniczo wraz z temperaturą na zewnątrz. Jeśli termometr wskazuje wartość poniżej zera, to jak się zapewne domyślacie pozostanę w domu. W dni, a nawet miesiące, kiedy pogoda nie jest idealna, nasza produktywność i ogólna satysfakcja z życia przestają piskliwie spadać, gdy zaszyjemy się z kocami, niezdrowym jedzeniem i długą, długą listą filmów i seriali na Netflix. Nie zrozumcie mnie źle — uwielbiam oglądać nowe produkcje w serwisach streamingowych, jednak staram się nie spędzić całej jesieni i zimy czując się zamrożona w czasie – zamierzona gra słów. Dlatego przedstawiam Wam listę zabawnych i pomagających spełniać się hobby, które można praktykować w zaciszu i cieple własnego domu.

1.Kuchenne eksperymenty

Jeśli chodzi o gotowanie to istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy gotują, by żyć, i ci, którzy żyją, by gotować. Spróbuj wejść do tej drugiej kategorii, ekperymentuj i poznawaj nowe potrawy, przepisy i techniki kucharskie. Możesz zacząć testować dania z różnych regionów świata, zachowując przy tym kreatywność. Zgadza się,  jedzenie, które dostarcza nam energii i odżywienia, może być również przyjemnym sposobem na zabicie czasu i rozwinięcie pewnych nieznanych dotąd talentów.

2.Zachwoanie równowagi, dzięki jodze

Nawet jeśli jesteś bardziej dziewczyną typu HIIT lub spędzasz czas na bieżni to pomyśl o jodze jako ćwiczeniu na odstresowanie, a nie tylko o tym, jakie daje korzyści fizyczne. Niektóre pozycje jogi mogą pomóc złagodzić niepokój lub zmniejszyć skutki siedzenia przy biurku przez cały dzień. Spróbuj dodać praktykę jogi do swojej codziennej rutyny, aby pogłębić oddech, pozostać w kontakcie z ciałem i bezstresowo dotrzeć do lata. 

3.Nauka nowego języka

Dlaczego by nie spędzić całej zimy na nauce nowego języka, a potem wypróbować nowo nabyte umiejętności podczas wiosennych lub letnich wakacji? To hobby będzie stymulować Twój umysł, a jeśli będziesz je kontynuować, znacznie wzmocni Twoje CV. Poza tym stawiamy wyzwanie swojemu umysłowi i mamy cel, do którego należy dążyć na przykład oglądanie ulubionego francuskiego filmu bez napisów, co zawsze sprawia, że ​​takie hobby daje nam jeszcze więcej satysfakcji. 

4.Pobudzenie wewnętrznego dziecka za pomocą gier i zabaw uwielbianych w przeszłości

Pamiętasz czasy kiedy byłeś młody, a noc grania w gry planszowe lub układanie puzzli była uważana za dobrze spędzoną? Jako dorośli możemy spędzanie czasu z przyjaciółmi, czy rodziną urozmaicić jakąś dobrą staromodną rozrywką, i takie spotkania właśnie też staną się wtedy ciekawym hobby.  Co więcej,  zawiążemy więź z bliskimi, stymulujemy mózgi i spędzamy czas beztrosko. 

5.Robienie na drutach

Robienie na drutach jest klasycznym hobby z wielu powodów. Kiedy już opanujesz podstawy, możesz to zrobić, wykonując jednocześnie inne czynności, takie jak oglądanie telewizji lub słuchanie świetnego podcastu lub audiobooka. To hobby sprawia, że ​​​​noc z Netflixem jest produktywna, ponieważ zakończymy są z kompletem pięknych swetrów, szalików i czapek.