Sposoby na pokonanie jesiennej chandry - issue27.pl
 • TRENDY  • Sposoby na pokonanie jesiennej chandry

Sposoby na pokonanie jesiennej chandry

 

Jako dzieci bardzo często nie odczuwamy skutków zmiany czasu na zimowy i krótszych, chłodniejszych dni. W czasie dorastania, często kładziemy się spać o tej samej porze, niezależnie od tego, czy słońce już zaszło. Teraz kiedy jesteśmy już starsze, mamy studia lub regularną pracę na cały etat, a co za tym idzie więcej obowiązków i mniej energii. To właśnie moment, kiedy boleśnie odczuwamy negatywne skutki krótszego dnia. Ponieważ większość czasu spędza się pracując  – w domu lub w biurze. Kończąc pracę dopiero o 17:00, czas wolny zyskujemy już po zachodzie słońca, a rano również bardzo często nie jest nam dane cieszyć się promieniami, bo zwykle aura jest pochmurna.

Latem intensywnie korzystam ze światła dziennego. Po pracy chętnie biegam na świeżym powietrzu, jeżdzę na rowerze albo po prostu wychodzę ze znajomymi. W okresie jesienno zimowym, kiedy zmrok zapada szybko, marzę tylko o tym, aby jak najszybciej wczołgać się do łóżka.

W naszej części świata o tej porze roku jest zimno, pochmurno i ciemno, więc prawdopodobnie przyda Ci się kilka wskazówek, które pomogą przetrwać aż do wiosny. Przeskroluj tekst niżej, aby poznać moich pięć sposobów na pokonanie jesiennej chandry:

1. Gorąca kąpiel w z olejkiem lawendowym

Czy może być coś przyjemniejszego od odprężającej kąpieli po ciężkim dniu?  Zastosowanie olejku lawendowego może być świetnym pomysłem na poprawę nastroju i złagodzenie odczuwania jesiennej chandry.  Słynie on ze swoich właściwości relaksujących i uspokajających, co bez wątpienia wpłynie na redukcję stresu i poprawi samopoczucie. Aby jeszcze bardziej wprowadzić się w błogi nastrój, zapal swoją ulubioną świecę.

rituals.com / 115 zł

kanunature.eu / 41,60 

2.Herbata ziołowa – melisa

Melisa znana z właściwości uspokajających i relaksacyjnych. Picie tej herbaty może wspomóc redukcję stresu, napięcia oraz poprawić ogólne samopoczucie. Oprócz tego ma działanie przeciwwirusowe, łagodzi napięcie nerwowe i reguluje ciśnienie krwi.

3.Ulubiony serial

Jednym ze sprawdzonych sposobów na poprawę nastroju jest oglądanie ulubionego serialu. W moim przypadku pewniakiem zawsze są Przyjaciele. Niezależnie od tego, jak przygnębiający dzień przeżyłam, to ten kultowy serial gwarantuje dawkę śmiechu i oderwanie od codziennych trosk. Oglądanie przygód paczki z Central Perk zawsze wywołuje u mnie pozytywne emocje i zdecydowanie poprawia mój nastrój!

4.Szczotkowanie lub masaż ciała 

Szczotkowanie ciała ma wiele zalet. Nie tylko pomaga zabrać o kondycję i wygląd skóry, ale stymuluje również krążenie krwi. A to z kolei może wspierać zdrowie skóry, w moim przypadku wpływa na poprawę samopoczucia. Podstawą jest dobra szczotka oraz olejek. Alternatywą dla klasycznego szczotkowania jest masaż urządzeniem FOREO Luna Body, wytwarzającym delikatne, relaksujące drgania. Urządzenie pomaga dobrze oczyścić skórę, dzięki czemu przygotowuje ją na wchłonięcie nawilżających balsamów i kremów. Po takim masażu zawsze smaruję ciało nawilżającym balsamem. Ostatnio w moje łaski trafił ten od my’BIO. Doceniam za szybkie wchłanianie oraz nawilżenie i ukojenie jakie przynosi mojej skórze po kąpieli lub prysznicu.

Phlov.com/ 69 zł

pl.caudalie.com/ 112 zł

Foreo.com/ 779 zł

my’BIO /sklep.farmona.pl, 23,99 zł

5.Spacer

Prosty, skuteczny i moim zdaniem nieco niedoceniony sposób na poprawę nastroju, utrzymanie kondycji i dbanie o to, aby w tym gorszym okresie nie nazbierać zbyt wielu dodatkowych kilogramów, czyli spacer. Świerze powietrze, obcowanie z naturą i ruch to połączenie, które bez wątpienia minimalizuje napięcie, poziomu stresu, wprowadzając w przyjemny stan uspokojenia. Energiczny marsz sprawi, że poczujesz zastrzyk energii, “odświeżysz” głowę, a co za tym idzie poprawi się koncentracja oraz może przyczynić się do polepszenia produktywności pracy.

_____________

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny. Nie jest poradą medyczną ani psychologiczną. Jeśli borykasz się z problemami zdrowotnymi, skonsultuj się ze specjalistą.

Zdjęcia: inspiracje Pinterest