Pomieszczenia w stylu coastal - inspiracje z Pinetrest - issue27.pl
 • TRENDY  • Pomieszczenia w stylu coastal – inspiracje z Pinetrest

Pomieszczenia w stylu coastal – inspiracje z Pinetrest

Coastal style, zwany również po prostu stylem nadmorskim, staje się coraz bardziej popularny w dziedzinie wystroju wnętrz. Większości z nas ten trend kojarzy się głównie z marynistycznymi akcentami, takimi jak biało – granatowe pasy. Styl coastal to ostatnio bardzo modny sposób aranżacji pomieszczeń, nie tylko tych znajdujących się tuż nad brzegiem morza czy oceanu. 

Najczęściej, wnętrza urządzone w tym klimacie są proste, przestronne i komfortowe. Otwarta przestrzeń nie przytłacza masą zbędnych dodatków, a brak wymuszonej elegancji i określonych ram sprawia, że mieszkanie wydaje się być jeszcze bardziej przytulne.  Kluczową rolę odgrywają także promienie naturalnego światła, które oświetlają całe wnętrze, dzięki zastosowaniu dużych okien. Wybrana kolorystyka najczęściej przypomina barwy bezchmurnego nieba, piasku oraz morza. Jednak w dużej mierze kolorem przewodnim jest niezawodna biel. W “nadmorskich” wnętrzach stawiamy na naturalne i proste materiały, takie jak len, bawełna, drewno i wiklina. 

Poniżej znajdziecie inspiracje pomieszczeń w stylu coastal, które zabiorą Was na wirtualne wakacje do cichej, nadmorskiej przystani w słonecznej Portugalii lub Hiszpanii. 

_________________