Nawyki przydatne do utrzymania diety - 5 wskazówek - issue27.pl
 • ZDROWIE  • DIETA  • Nawyki przydatne do utrzymania diety – 5 wskazówek

Nawyki przydatne do utrzymania diety – 5 wskazówek

Konsekwencja nadaje ton Twoim celom oraz definiuje sposób, w jaki będziesz dążyć do ich osiągnięcia. Pomaga utrzymać motywację stojącą za zamierzonym celem. Jest także największym sprzymierzeńcem w walce o zdrową  i zrównoważoną dietę. Mimo silnej woli, czasem ulegamy pokusom i nie ma w tym nic złego. Co jednak robić, aby takie odstępstwa nie stały coraz częściej? Przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą Cię wesprzeć  w osiągnięciu zamierzonych celów.

#Wskazówka nr 1

Ten tip nie bez powodu otrzymał chwalebny numer 1, bo to, co przeczytasz w kolejnych zdaniach jest niezwykle ważne. Wyznaczając sobie cele realne do osiągnięcia, istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się je utrzymać i z czasem staną się nawykiem. A co za tym idzie, zdrowe nawyki, które sumiennie wypracowujesz utrwalą się na dobre. 

#Wskazówka nr 2

Zapewne nie raz usłyszałaś już powiedzenie “małymi krokami do celu“, takie nastawienie powinno towarzyszyć wszystkiemu nad czym pracujesz. Pomaga stworzyć spójność, postęp oraz trwałą zmianę. Jeśli uwielbiasz słodycze (jak wiele z nas), być może Twoim celem jest ograniczenie spożycia cukru. Zamiast całkowicie i gwałtownie eliminować go z diety, zacznij od jednego pełnego dnia wolnego, a następnie stopniowo rób to przez dwa, potem trzy i tak dalej. Stosowanie właśnie takich małych kroczków pomoże utrwalić zamiar ograniczenia spożycia cukru i nie będzie wywoływać stanu intensywnych zachcianek lub utrzymujących się pokus.

#Wskazówka nr 3

Niech śniadanie stanie się Twoim głównym posiłkiem. Pierwszy posiłek w ciągu dnia wyznacza tempo, w jaki sposób będziesz się żywić przez jego pozostałą część. Śniadanie powinno zawsze zawierać białko, zdrowe tłuszcze, węglowodanów i błonnika. Taka mieszanka sprawi, żę będziesz czuła się nasycona i pełna energii.

#Wskazówka nr 4

Trzymaj się listy zakupów. Stara i dobrze znana wszystkim zasada brzmi “nigdy nie chodź głodna na zakupy“. Dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle prosta, kupisz więcej, niż potrzebujesz i prawdopodobnie spożyjesz więcej posiłków, niż jesteś w stanie w naturalny sposób skonsumować. Sposobem na uniknięcie tego jest spisanie listy zakupów przed pójściem do sklepu i ścisłe trzymanie się jej w czasie ich trwania.

#Wskazówka nr 5

Nie bądź dla siebie zbyt surowa. Najważniejsze jest jedzenie różnorodnych i zdrowych potraw. Dodaj trochę kolorów do swojego talerza wybierając owoce i warzywa. 

 

____________________

Treści zawarte w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują profesjonalnych porad i konsultacji, w tym profesjonalnych porad i konsultacji medycznych; zakłada się, że firma Kc Issue („Issue27.pl”) nie jest zaangażowana w udzielanie lub świadczenie porad lub usług medycznych. Opinie i treści zawarte w artykule są wyłącznie poglądami autora, a Issue27.pl nie popiera ani nie rekomenduje żadnych takich treści ani informacji, ani żadnego produktu lub usługi wymienionej w artykule.