Paryski styl w 7 szykownych krokach - issue27.pl
 • MODA  • Paryski styl w 7 szykownych krokach

Paryski styl w 7 szykownych krokach

Moda na paryski klimat w garderobie trwa nieprzerwanie już od wielu lat. Mnóstwo kobiet na całym świecie, pragnie zaszczepić w swoich stylizacjach ten szykowny, ale nieco nonszalancki charakter. Ostania produkcja Netflixa “Emily w Paryżu” z pewnością spowoduje kolejną falę wzmożonego zainteresowania nadsekwańskim sposobem ubierania się.

Nie jest tajemnicą, że chętnie odtwarzamy ikoniczny styl Jane Birkin i przyjemnością obserwujemy na Instagramie modowe zestawienia słynnych Paryżanek – Jeanne Damas, czy Louise Follain. Często przyglądając się ich pomysłom na stylizacje zdumiewa mnie fakt, że choć prezentują się szykownie, to wybrane przez nie połączenia sprawiają wrażenie jakby selekcja nie zajęła im zbyt wiele czasu. Tak, to z pewnością jeden z wielu powodów, dla których uwielbiamy i podziwiamy paryski styl. Skoro mamy już ten element za sobą, to pora kolejne. Poniżej przeczytacie o pozostałych sześciu sekretach stylu mieszanek Miasta Miłości.

2/ L’élégance (elegancja)

Każda Parisienne lubi być elegancka, niezależnie od tego co aktualnie robi i gdzie przebywa. Jednak nie daj się zwieść, w tym wypadku elegancja nie oznacza wysiłku. Paryżanki cenią jakość ponad ilość. Zamiast kupować mnóstwo rzeczy, próbując nadążyć na zmieniającymi się trendami, inwestują w ubrania i dodatki lepszej jakości, które będą służyć przez wiele lat.

3/ La discrétion (dyskrecja)

Jeśli chodzi o zestawienie stroju, większość Paryżanek wyznaje zasadę „mniej znaczy więcej”. Zwykle do mody mają podejście dość minimalistyczne. Wyrażenie „szykowny bez wysiłku” jest prawie synonimem francuskich dziewcząt, ale co to tak naprawdę oznacza? Niektórzy mogą stwierdzić, że paryski styl jest nudny, jednak wbrew pozorom, potrafi przykuć uwagę. Zamiast łączyć odważne kolory i kroje, Paryżanki stawiają na subtelne odcienie i tylko odrobinę odważnego koloru.

4/ La sensualité (zmysłowość)

Być może słyszałeś o francuskim je ne sais quoi. Francuzi wolą grać kartą intelektualną, niż być przesadnie seksowni. Ich seksapil bierze się ze sposobu, w jaki się zachowują. Jeśli chcesz się ubrać lub poczuć sexy, wybierz “kartę intelektualną”. Unikaj biustonoszy push-up i krótkich, obcisłych sukienek. Siła zmysłowości pochodzi z tego, co pozostawia się wyobraźni i dotyczy bardziej tego, jak się nosimy, niż tego co pokazujemy.

5/ Le Plaisir (zabawa)

Pomimo pozornej konserwatywności la Parisienne jest dość figlarna w swoich ubraniach. Lubi zabawne detale w strojach, nie boi się błyszczących skarpet, odjazdowych broszek czy metalicznych półbutów.  Ubieranie się to dla la Parisienne frajda już od samego rana!

6/ La singularité (indywidualność)

Powszechnie wiadomo, że Paryżanki uwielbiają postawy swojej garderoby, zwane basic, jednak chcąc być wyjątkowi, muszą włożyć w to odrobinę wysiłku. Uwielbiają szukać rzeczy w klimacie vintage oraz nieznanych marek. Dla Paryżanki indywidualność tkwi w szczegółach.

7/ La rébellion (łamanie zasad)

La Parisienne doskonale wie, co pasuje do jej sylwetki, jednak nie traktuje trendów zbyt poważnie. Modelka i ikona stylu Ines de la Fressange powiedziała kiedyś, że kluczowym sekretem paryskiego stylu jest „Zawsze ich zaskakuj. Jeśli myślą, że będziesz nosić obcasy, zakładaj płaskie buty. Jeśli oczekują płaskich butów, załóż szpilki ”. Nie pozwól, aby twój outfit uczynił cię przewidywalną. Dodaj element zaskoczenia do każdego stroju, który nosisz.

Voilà!

______________