Szczotkowanie ciała na sucho - dlaczego warto? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto?

Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto?

Ostatnio coraz częściej czytam pozytywne opinie dziewczyn, które szczotkują ciało na sucho. Nie jest tajemnicą, że każda z nas, a przynajmniej większość zwraca uwagę na wygląd i zdrowie skóry, więc chętnie testujemy kolejne zabiegi. Wizja jędrnej cery kusi, powodując, że z większym entuzjazmem sięgamy po techniki, które nam to umożliwią. Tym razem pod lupę biorę szczotkowanie na sucho.

Zapewne zastanawiacie się, jakie korzyści daje ciału ten zabieg? Przede wszystkim, delikatnie złuszcza matową, suchą skórę, stymuluje krążenie i układ limfatyczny pomagając zredukować cellulit. Rozpoczęcie rutyny na sucho pozostawi Twoją skórę zdrową i promienną, a uzyskanie zauważalnych wyników może zająć zaledwie 5 minut w ciągu dnia.

Jak robić to prawidłowo?

1/ Wybierz odpowiednią szczotkę

Pędzle z naturalnego włosia są mniej sztywne i delikatniejsze dla skóry. Miękka szczotka z długą rączką będzie dobrym wyborem, ponieważ pozwala sięgnąć do pleców. Do twarzy zaleca się wybrać mniejszy model.

2/ Szczotkowanie na sucho oznacza szczotkowanie na sucho

Najlepszy czas na takie szczotkowanie jest tuż przed prysznicem. Tak więc idealna pora to zrobienie tego z samego rana, aby energetyzować skórę albo przed snem, jako doświadczenie, które pomoże ci się zrelaksować.

3/ Jak prawidłowo szczotkować?

Zacznij od stóp i stopniowo kieruj się w górę, do szyi i ramion. Użyj lekkiego ruchu i szczotkuj w górę w kierunku serca. Pozwala to na prawidłowy drenaż węzłów chłonnych. Pamiętaj, aby delikatnie szczotkować takie miejsca, jak szyja, pachy i pachwina – to właśnie tam znajdują się węzły chłonne. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli masz osłabiony układ odpornościowy lub pytania, czy szczotkowanie na sucho jest dla Ciebie odpowiednie.

4/ Pamiętaj o twarzy 

Wybierz mniejszą szczotkę, która pozwoli Ci rozczesać łuki twarzy. Lekkimi pociągnięciami w górę od linii szczęki do skroni.

5/Olejek 

Zalecamy olej kokosowy, jojoba lub migdałowy. Wybrany nakładaj na ciało po szczotkowaniu, ale przed kąpielą. Pozwól mu wniknąć w świeżo złuszczoną skórę przez około 5 minut, a następnie zetrzyj przed prysznicem. Pozwoli to Twojej skórze wchłonąć wszystkie składniki odżywcze z oleju i zmiękczy ją

6/ Jak często?

Zalecenia dotyczące szczotkowania na sucho są takie; można to robić codziennie lub rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Posłuchaj swojego ciała i zobacz, jak na zabieg reaguje i czuje Twoja skóra.