Instagramowe wnętrza - wskazówki, dzięki którym uchwycisz najlepsze ujęcia - issue27.pl
 • TRENDY  • Instagramowe wnętrza – wskazówki, dzięki którym uchwycisz najlepsze ujęcia

Instagramowe wnętrza – wskazówki, dzięki którym uchwycisz najlepsze ujęcia

Wpisując na Instagramie hashtag #interiordesign znajdziecie ponad 100 milionów zdjęć. To masa inspiracji i pomysłów dla zaintersowanych wystrojem wnętrz oraz unikalnymi projektami, które pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że nabieramy ochoty na mniejsze lub większe rewolucje w domowym zaciszu.

Przeglądając wnętrzarskie fotografie na ulubionych profilach, zapewne wiele z Was zastanawiało się nieraz, w czym tkwi sekret ujęć zdobywających tysiące instagramowych serduszek, komentarzy i lądujących w albumach z zapisanymi postami. Część obrazów jest mocno edytowana i dobrze wystylizowana, przez co wiele osób uważa, że ich umiejętności fotograficzne nie są wystarczające by publikować. Jednak jeśli jesteś fanem/ fanką dzielenia się ze światem swoimi wnętrzarskimi pomysłami, nie obawiaj się pokazywać ich światu. Istnieje kilka prostych sposobów na ulepszenie umiejętności robienia zdjęć wnętrz na Instagram, bez konieczności sięgania do Photoshopa.

W naszym artykule znajdziesz 7 punktów, które pomogą uchwycić najlepsze Insta – ujęcia wnętrza!

1/ Korzystaj z naturalnego światła

Fotografując wnętrze, naturalne światło zawsze powinno być jego najważniejszym elementem. Staraj się robić zdjęcia, gdy naturalne światło jest u szczytu. Światło z żarówek może rzucać niebieski lub żółty odcień, który może stłumić prawdziwe kolory.

Miej oko na swoją przestrzeń przez cały dzień. Każdy pokój jest skierowany w stronę słońca o innej porze dnia, więc zapamiętaj, kiedy w Twoim pokoju jest jasno, ale nie jest przytłoczony nadmiarem bezpośredniego światła. Jasny, ale pochmurny dzień to święty Graal dla fotografa wnętrz. Chmury działają jak naturalny filtr, zapewniając miękkie światło w całej przestrzeni.

2/ Poznaj możliwości swojego telefonu

Nie potrzebujesz profesjonalnej lustrzanki cyfrowej do robienia zdjęć domu rodem z magazynów. Nowoczesne smartfony są wyposażone w przydatne narzędzia, które pomagają w doskonaleniu fotografii.

Moją ulubioną sztuczką, dzięki której zdjęcia wyglądają jaśniej i jaśniej, jest nieznaczne zwiększenie ustawienia ekspozycji. Aby uzyskać ciemniejszą przestrzeń, zmniejsz ekspozycję, a uzyskasz nastrojowy klimat.

3/ Nie przesadź ze stylizacją zdjęcia

Aby uzyskać niewymuszony i autentyczny wygląd, nie przesadzaj ze stylizacją otoczenia. Zamiast tego, radzę skupić na elementach przedstawiących twój styl życia.

Zamiast skupiać się na idealnie posłanym łóżku, lepszym pomysłem będzie uchwycenia delikatnie pomiętej pościeli lub zrobić zdjęcie sofy, usiąść i wykorzystać przestrzeń!§ Tekstura, którą dodaje ten naturalny ruch, zostanie przedstawiona, dzięki czemu ogólny wygląd będzie autentyczny.

4/ Unikaj przeładowania

Staraj się unikać umieszczania zbyt wielu elementów na jednym zdjęciu, ponieważ może to spowodować, że Twój obraz, tak samo, jak Twój feed na Instagramie, będą wyglądać na zbyt zatłoczone. Daj swoim zdjęciom przestrzeń do oddychania. Fotografowanie całego pokoju na raz może czasem wyglądać jak sesja zdjęciowa dla agenta handlowego lub agenta nieruchomości. Spróbuj więc skupić się na jednym elemencie, na przykład na doskonale zaprojektowanym kominku lub kredensie.

Jeśli robisz zdjęcie półki lub innej stylowej, płaskiej powierzchni, spróbuj umieścić wszystkie przedmioty bliżej przedniej krawędzi, zamiast przyciskać je  do ściany – to  przyciągnie wzrok.

5/ Nadaj głębi

Użyj warstw akcesoriów, aby nadać zdjęciu głębię i teksturę. Spróbuj dodać rzut na końcu łóżka, roślinę na podłodze blisko aparatu, poduszkę na małym stołku.

Kieruj się wskazówkami, które daje wysokość mebli. W salonie meble będą niższe niż w kuchni, a opuszczenie aparatu poniżej poziomu oczu sprawi, że sofa będzie wyglądać bardziej pluszowo. Jeśli centralny punkt obrazu znajduje się niżej, podążaj za nim za pomocą aparatu.

6/ Ujęcia z wysokości biodra

Wypróbuj różne kąty podczas robienia zdjęcia. Im niżej aparat, tym bardziej piorunujący będzie efekt końcowy, czyli zdjęcie.

 

7/Niech zdjęcie pokazuje życie

Mawia się, że praca z dziećmi i zwierzętami jest ciężka, jednak zasada nie dotyczy Instagramu. Nie bój się pokazywać swoich pociech lub pupili, tak aby ujęcie było bardziej energiczne i porywające.

__________

Zdjęcia: https://www.instagram.com/issue27.pl/