Jak wybrać serum idealne? 6 pomocnych wskazówek - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Jak wybrać serum idealne? 6 pomocnych wskazówek

Jak wybrać serum idealne? 6 pomocnych wskazówek

Znalezienie idealnego serum jest jak poszukiwanie partnera idealnego, wiesz, że gdzieś tam na Ciebie czeka…W tym artykule issue27.pl będzie pełnić rolę swatki – pomożemy znaleźć i dopasować kosmetyk idealny.

Oto 6 najważniejszych rzeczy, jakie powinnaś wiedzieć szukając serum, które będzie służyć długo i szczęśliwie.

1/ Co to jest serum?

Zacznijmy od podstaw. Musisz wiedzieć, co to jest, zanim tego spróbujesz, prawda?

Serum to super skoncentrowany produkt kosmetyczny. Preparat został opracowany tak, aby wnikał głębiej w skórę, zawiera składniki aktywne, które mają leczyć określone problemy określonych typów skóry.

2/ Dlaczego stosowanie serum jest ważne w codziennej rutynie pielęgnacyjnej?

Serum jest ważne w rutynie pielęgnacji skóry, ponieważ jest zabiegiem ukierunkowanym. Podczas gdy żel myjący usuwa zanieczyszczenia, a krem nawilżający chroni i nawilża skórę przez cały dzień, serum to produkt, zapewniający najbardziej zauważalne i skumulowane rezultaty.

3/ Które serum jest dla Ciebie odpowiednie?

Poniżej znajdują się sugestie dotyczące rodzajów serum i składników, których powinno się szukać w leczeniu określonych problemów skóry. Należy pamiętać, że serum można mieszać z innymi produktami, stosując kurację dla wielu dolegliwości lub łączyć z akcesoriami, takimi jak rollery, aby zwiększyć skuteczność.

Skóra sucha / wrażliwa

Kiedy skóra jest sucha lub wrażliwa, poszukaj komponentów takich jak kwas hialuronowy i aloes. Wszystko to pozwoli skórze cieszyć się zwiększoną ochroną barierową, a także będzie działać ochronnie.

Proste serum z kwasem hialuronowym może być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami.

Skóra tłusta / ze skłonnością do wyprysków

Jeśli skóra jest tłusta lub podatna na pojawianie się wyprysków, potrzebuje produktu, który pomoże kontrolować sebum i krostki. To świetny moment, aby wprowadzić serum z retinolem do rutyny pielęgnacyjnej. Retinol to forma witaminy A, pomagająca przyspieszyć proces odnowy komórek skóry. W rezultacie nowsze komórki szybciej wznoszą się na powierzchnię skóry, zapobiegając uwięzieniu martwych komórek w porach, zatykaniu ich i powodowaniu większej liczby wyprysków. Jeśli skóra jest tłusta i mniej zanieczyszczeń dostaje się do porów i rozciąga je,  wtedy pory wydają się mniejsze, a skóra wygląda na gładszą.

Drobne linie / zmarszczki

Oprócz pomocy w wypryskach, serum z retinolem jest również dobre dla pojawiających się drobnych linii oraz zmarszczek. Pamiętaj, aby używać retinolu tylko na noc, ponieważ skóra może stać się bardziej wrażliwa na słońce i zawsze stosuj co najmniej SPF 30 w ciągu dnia.

Serum z kwasem hialuronowym jest również dobre dla nawilżenia, czy wypełnienia.

I nie zapomnij o serum z witaminą C. Nie tylko pomaga rozjaśnić ciemne plamy (więcej o tym za chwilę), ma także działanie napinające skórę oraz chroni przed wolnymi rodnikami.

Ciemne plamy / przebarwienia

Serum z witaminą C pomaga zredukować ciemne plamy na skórze hamując produkcję enzymu zwanego tyrozynazą, który zapobiega wytwarzaniu melaniny wokół mieszków włosowych. Zapewnia również doskonałą ochronę przed wolnymi rodnikami i pomaga zapobiegać przyszłym uszkodzeniom.

Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku witaminy C? Istnieją ukierunkowane terapie przypominające, takie jak ta, które można

4/ Jak aplikować serum?

Serum należy nakładać opuszkami palców na świeżo oczyszczoną skórę. Zazwyczaj 1-2 krople lub pompki powinny wystarczyć na twarz, szyję i klatkę piersiową. Delikatnie wmasuj serum w twarz, unikając zbytniego szarpania lub tarcia skóry. Im delikatniejsza twarz, tym mniejsze szanse na pojawienie się drobnych linii i zmarszczek.

5/ Które serum stosować rano, a które wieczorem

Serum z czystym kwasem hialuronowym można stosować na dzień i na noc. Natomiast te zawierające witaminę C można stosować w ciągu dnia, w celu ochrony przed wolnymi rodnikami, a także w nocy, gdy skóra goi się i naprawia.

Zwykle serum z retinolem powinno być używane tylko na noc. A to dlatego, że skóra jest bardziej wrażliwa na słońce podczas stosowania tego składnika.

6/ W którym kroku rutyny pielęgnacyjnej należy sięgnąć po serum?

Po oczyszczeniu i tonizowaniu skóry należy nałożyć serum, a następnie krem nawilżający.

Jeśli używasz więcej niż jednego serum w jednej aplikacji, zazwyczaj zacznij od serum, które jest najlżejsze, a następnie użyj cięższego produktu.

__________