“Poza strefą” wystawa prac Marcina Jasika - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • “Poza strefą” wystawa prac Marcina Jasika

“Poza strefą” wystawa prac Marcina Jasika

Pod koniec października ulica Krucza w Warszawie stała się świątynią sztuki abstrakcyjnej, a wszystko za sprawą absolwenta stołecznej ASP – Marcina Jasika. To właśnie tam prace artysty zostały zaprezentowane szerszej publiczności. 

Wystawa zatytułowana “Poza strefą” ukazuje przekrój prac dojrzewającego talentu od roku 2016, aż do dziś. Obrazy przedstawiają jego twórczą drogę i różne myślenie o tworzeniu sztuki. Artysta posługuje się między innymi grubo kładzioną farbą używając przy tym swobodnej ekspresji oraz intuicyjnych znaków, które zagęszczają płótno, tworząc silne napięcia.

Jasik świadomie zestawia je z późniejszymi pracami, w ten sposób stanowią one silny kontrapunkt – są zdecydowanie bardziej harmonijne, lekkie oraz oszczędne.

“Obrazy Marcina Jasika to ciągłe poszukiwanie języka malarskiego, języka plastycznego, który zmienia się pod wpływem inspiracji, czy jego własnych doświadczeń. W jego pracach widoczna jest swobodna, intuicyjna wypowiedź. Eksperymentuje z fakturą farby, płótna czy też z malarstwem materii.”

www.marcinjasik.com

Prace Marcina Jasika można śledzić na jego profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/jasik_marcin/ 

 

 

____________

Zdjęcia:   Magda Kieroń