Jedwab - luksusowy składnik o pielęgnacyjnych właściwościach - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Jedwab – luksusowy składnik o pielęgnacyjnych właściwościach

Jedwab – luksusowy składnik o pielęgnacyjnych właściwościach

Ten materiał od zawsze kojarzył się z luksusem i bez wątpienia właśnie tak jest! Szeroki wachlarz zalet jedwabiu może spowodować, że komponent znajdzie się wysoko na Twojej liście TOP składników w pielęgnacji cery. Jego zaskakująco bogata “kartoteka” walorów obejmuje m.in. zapobieganie pojawianiu się pierwszych oznak starzenia się, zwiększanie nawilżenia, a nawet łagodzenie niektórych chorób skóry i podrażnień.

Jak powiedział kiedyś projektant Oscar de la Renta: „Jedwab działa na ciało tak, jak diamenty na dłoń”.

Pan de la Renta z pewnością miał na myśli kontekst krawiecki, bo dopiero niedawno zaczęliśmy zdawać sobie sprawę z zalet jedwabiu w pielęgnacji skóry. Jednak wzmożone zainteresowanie jego drogocennym działaniem nie wzięło się znikąd. Materiał ten od wieków stosowano w celach leczniczych i od pokoleń jest kluczowym elementem japońskiego piękna. Najprawdopodobniej nie znano jeszcze wtedy naukowych dowodów dla niesamowitych właściwości jedwabiu w dziedzinie pielęgnacji, jednak gejsze wiedziały, jak wykorzystać jego moc, aby uzyskać miękką i elastyczną cerę.

Od tego czasu, nauka rozwinęła się i co chwilę zaskakuje nas nowinkami na temat składników, które służą skórze. Jedwab, jako ingredient pielęgnacyjny, zawiera proteiny oraz ekstrakty, pomagające ujędrnić i wygładzić ciało. Włókno ma aminokwas o formule podobnej do składu ludzkiej skóry, który daje uczucie niesamowitej lekkości podczas noszenia jako ubranie, podobnie jest w przypadku pielęgnacji. 

Poza kwestią miejscowej pielęgnacji cery, korzystny dla niej może być kontakt z włóknem

Oprócz miejscowej pielęgnacji skóry, zwykły kontakt skóry z jedwabiem może mieć korzystne skutki. Dowodem na to mogą być testy kliniczne przeprowadzone przez DermaSilk (jest to niefarmakologiczna metoda leczenia objawów chorobowych oraz pielęgnacji atopowej i skłonnej do zapaleń skóry – Wikipedia), które udowadniają skuteczność jedwabiu w poprawianiu kondycji skóry u osób z egzemą lub wrażliwą skórą. *

Chociaż od zawsze królował w sypialni, teraz jedwab jest popularny również jako pościel. Spanie na jedwabnej poszewce sprzyja odświeżeniu i rozświetleniu skóry, ponieważ w przeciwieństwie do chłonnej zwykłej bawełnianej pościeli ma naturalną zdolność utrzymywania nawilżenia. Zapewnia to bardziej pulchną i promienną cerę.  Co więcej, gładka powierzchnia jedwabiu gwarantuje, że ​​Twoja skóra jest mniej szarpana w trakcie snu.  Nie jest także narażona na tarcie i “zgniatanie zmarszczek” – tak, jak w przypadku bawełnianej poszewki, dzięki czemu twarz przesuwa się po materiale bez żadnych negatywnych skutków. Oprócz zapobiegania zmarszczkom, jedwabne poszewki na poduszki pomagają również w regulacji temperatury, łagodzeniu wrażliwości i podtrzymywaniu lśniących, nie puszących się włosów.

Clarena, ok. 59 pln

Yoskine, ok. 70 pln

Sensai, ok. 780 pln 

MOYE, 300 pln

Slaap, 249 pln