Glinki kosmetyczne - dlaczego warto je stosować? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Glinki kosmetyczne – dlaczego warto je stosować?

Glinki kosmetyczne – dlaczego warto je stosować?

 

Glinka kosmetyczna to minerał kosmetyczny, który świetnie się sprawdza w pielęgnacji skóry twarzy, a wszystko dzięki swoim drogocennym właściwościom. Zawiera znaczne ilości krzemu, żelaza, potasu, czy magnezu. Glinki pomagają w usuwaniu nadmiaru sebum, mają działanie bakteriobójcze, a także przyspieszają proces gojenia się ran. Ich największą zaletą jest możliwość wszechstronnego zastosowania, a co ważne – są hipoalergiczne, więc osoby, mające skłonności do alergii, także mogą je stosować. Tu pojawia się pytanie: jaką glinkę powinniśmy wybrać, by była najbardziej wartościowa dla naszego typu cery? Spieszę z podpowiedziami, poniżej znajdziecie kilka przydatnych rad, które warto uwzględnić przy wyborze produktu.

1/ Glinka biała

Jest łagodna, dzięki czemu świetnie sprawdzi się u osób, które mają bardzo delikatną cerę. Pomaga w leczeniu wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, a także ma działanie łagodzące, które pozytywnie wpływa na poprawę kolorytu skóry.

2/ Glinka różowa

Powstała w wyniku połączenia glinki białej i czerwonej. Ma działanie nawilżające oraz odprężające, dlatego powinny ją wybierać osoby, których cera ma skłonności do wszelkich kaprysów oraz miejscowych przesuszeń.

3/ Glinka czerwona

Dzięki wysokiej zawartości żelaza i glinu doskonale sprawdzi się jako element oczyszczający. Wspomaga rozjaśnianie przebarwień powstałych na skutek trądziku, a także zamyka rozszerzone pory. Dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne, przez co będzie odpowiednia do cery naczynkowej.

4/ Glinka zielona

Jest to chyba jedna z najpopularniejszych glinek. Regeneruje, skutecznie zatrzymuje namnażanie się bakterii, co związane jest z głębokim oczyszczaniem skóry. Ma również działanie ściągające, co może być pomocne w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry oraz  z głębszymi zmarszczkami.

Doskonale sprawdzi się u osób z cerą tłustą, trądzikową, lecz osoby, które mają delikatną czy też suchą skórę powinny jej raczej unikać w codziennej pielęgnacji.

5/ Glinka błękitna

Przede wszystkim jest doskonałym sojusznikiem w walce z pierwszymi zmarszczkami, gdyż ma działanie ujędrniające. Dodatkowo, dotlenia i odżywia zmęczoną skórę, a to może zredukować liczbę widocznych przebarwień.

6/ Glinka marokańska

Jej głównym zadaniem jest głębokie oczyszczanie, dzięki czemu sprawdzi się w pielęgnacji u osób z cerą mieszaną, tłustą czy też taką, która ma skłonność do powstawania niedoskonałości. Glinka redukuje nadmiar wydzielanego sebum, koi, odświeża skórę,  a także pozytywnie wpływa jej elastyczność.

 

________