Buty Manolo Blahnika w filmach - najpiękniejsze modele - issue27.pl
 • MODA  • ENCYKLOPEDIA MODY  • Buty Manolo Blahnika w filmach – najpiękniejsze modele

Buty Manolo Blahnika w filmach – najpiękniejsze modele

Manolo Blahnik zasłynął, jako ulubiony projektant butów Carrie Bradshaw, bohaterki Sexu w Wielkim Mieście. Jednak kinowe dziedzictwo hiszpańskiego projektanta sięga daleko poza upodobania najbardziej znanej zakupoholiczki małego ekranu. 

Niektóre modele butów Blahnika, jak na przykład szpilki ślubne Carrie, można kupić, podczas gdy inne, jak te stworzone do Marii Antoniny Sofii Coppoli, zostały stworzone na wyłączność i nigdy nie trafiły na sklepowe półki. Jednak to nie jedyne słynne produkcje, w jakich pojawiły się kultowe szpilki projektanta. Zapraszam Was do wybrania się ze mną we wspólną podróż przez historię filmu oraz telewizji, aby odkryć najbardziej magiczne momenty Manolo Blahnika na ekranie.

Moulin Rouge! (2001)

Nicole Kidman włożyła parę szpilek Manolo do scen w sławnym paryskim kabarecie, od którego pochodzi nazwa filmu. Satynowe szpilki miały zdobienie na podbiciu i sprzączkę na szpiczastym palcu.

Maria Antoinina (2006)

Sofia Coppola poprosiła Blahnika o zaprojektowanie butów do swojej nowej produkcji „Maria Antoinina” z 2006 roku. W całym filmie ostatnia królowa Francji – grana przez Kirsten Dunst – zakłada grzeczne obcasy, które łączą staranną dokładność z charakterystycznym dla projektanta butów stylem.

Wilk z Wall Street (2013)

W chyba najbardziej zadziwiającej scenie Margot Robbie miała na stopach buty  Manolo, które idealnie pasowały do jej fuksjowej mini spódniczki. 

Zmierzch: Przed Świtem – Część I (2011)

Buty motocyklowe i wsuwane trampki mogą najbardziej pasować do stylu Belli Swan, ale (uwaga spoiler!), kiedy poślubiła Edwarda Cullena w przedostatniej części filmu, zrobiła to oczywiście w szpilkach Manolo Blahnika. Bella (grana przez Kristen Stewart) miała na sobie buty o wdzięcznej nazwie Swan ze swoją sięgającą podłogi suknią projektu Caroliny Herrery.

Plotkara (2007-2012)

Szpilki Manolo Blahnika cieszyły się niesłabnącą popularnością w obsadzie Gossip Girl. W serialu, Blair Waldorf (Leighton Meester) i Serena van der Woodsen (Blake Lively) często stylizowały się na księżniczki z Upper East Side, których pantofelki to oczywiście szpilki MB.