Wirtualne podróże - przewodnik po stolicy Francji śladami bohaterki serialu Emily w Paryżu - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Wirtualne podróże – przewodnik po stolicy Francji śladami bohaterki serialu Emily w Paryżu

Wirtualne podróże – przewodnik po stolicy Francji śladami bohaterki serialu Emily w Paryżu

 

Kilka miesięcy temu urocza Lily Collins sprawiła, że po raz kolejny cały się oszalał na punkcie Paryża. A wszystko za sprawą serialu Emily w Paryżu. Aktorka wcieliła się bowiem w rolę tytułowej Emily – amerykanki, która z powodów zawodowych musiała zamienić Chicago na stolicę Francji. Zamieszkując w jednej z najpiękniejszych dzielnic miasta – z fr. 5e arrondissement de Paris, mieszkańcom znanej także, jako Dzielnica Łacińska, Emily z każdym dniem odkrywała uroki Miasta Miłości oraz paryskie zwyczaje i tradycje. Natomiast my, w oczekiwaniu na kolejny sezon, zabieramy Was z niesamowitą podróż, po miejscach, które odwiedzikła bohaterka serialu. Gotowi?

L’Atelier des Lumières

Kiedy Emily zostaje zaproszona na wystawę Gabriela i jego dziewczyny Camille, odkrywa czarujący wszechświat Atelier des Lumières. W muzeum prezentowane są prace Vincenta Van Gogha.

Terra Nera

Zlokalizowana przy Rue des Fossés Saint-Jacques restauracja, w której pracuje Gabriel ma tak naprawdę inną nazwę i serwuje inne dania niż zostało to przedstawione w serialu. Terra Nera w programie funkcjonuje jako Les Deux Compères.  W rzeczywistości to bistro specjalizujące się w kuchni włoskiej, a szczególnie makaronowych przysmakach. 

Ogrody przy Palais Royal

Tuż obok agencji marketingowej, w której pracuje Emily, znajdują się ogrody Palais-Royal. To właśnie tam bohaterka zjadła swój pierwszy samotny lunch i poznała nową przyjaciółkę – Mindy. To miejsce jestem jednym z najpopularniejszych wśród turystów i fanów Instagramu. 

Cafe de Flore

Café de Flore jest bardzo znaną kawiarnią, zlokalizowaną w kultowej dzielnicy Saint-Germain-des-Prés. Podążając śladami Jean-Paula Sartre’a, Colette’a, a nawet Karla Lagerfelda, Emily poznaje nieco pedantycznego profesora filozofii, z którym przeżywa swój pierwszy paryski romans.

The Café de l’Homme

W pierwszy wieczór zorganizowany przez agencję Savoir,  Emily odwiedza na taras kawiarni Café de l’Homme. Bohaterka staje twarzą w twarz z Wieżą Eiffla, sącząc szampana z widokiem na piękną panoramę Paryża. 

The Grand Véfour 

By zaimponować przyszłej klientce oraz jej wrogo nastawionemu szefowi, Emily próbuje zarezerwować stolik w słynnej, paryskiej restauracji – Grand Véfour. Niestety dobre chęci i entuzjazm nie wystarczyły, aby panna Cooper wraz z towarzyszami mogła wejść do środka. W efekcie wieczór kończy się w restauracji Gabriela.

Palais Garnier

Po serii zawodowych niepowodzeń, Emily udaje się do Palais Garnier. Bohaterka odkrywa kolejne zdumiewające miejsce w stolicy Francji.

La Maison Rose

Emily wraz ze swoją przyjaciółką wyruszają na podbój Montmartre, artystycznej dzielnicy, gdzie każda kolejna ulica jest jeszcze bardziej czarująca. Podczas wycieczki, robią sobie przerwę odwiedzając słynną różową kawiarnię – Maison Rose. 

Ralph’s

Tęskniąc za swoim rodzinnym krajem, Emily rozkoszuje się menu u Ralph’a. Restauracja w nowojorskim stylu znajduje się w jednym z najpiękniejszych wewnętrznych dziedzińców na lewym brzegu Sekwany. Można tam skosztować hamburgera oraz innych przepysznych amerykańskich specjałów. 

Boulangerie Moderne

Położona kilka metrów od paryskiego mieszkania Emily, Boulangerie Moderne stała się jednym z regularnych przystanków kulinarnych bohaterki. To właśnie w tym miejscu próbowała kupić swoje pierwsze „une” pain au chocolat 🙂