Beauty Boutique z misją, w którym znajdziesz starannie wyselekcjonowane kosmetyki - issue27.pl
 • URODA  • BEAUTY NEWS  • Beauty Boutique z misją, w którym znajdziesz starannie wyselekcjonowane kosmetyki

Beauty Boutique z misją, w którym znajdziesz starannie wyselekcjonowane kosmetyki

 

Nasza świadomość dotycząca składu kosmetyków, który posłuży skórze z dnia na dzień rośnie. Taka sytuacja powoduje, że należy coraz uważniej czytać etykiety oraz starać się zapamiętywać kolejne cenne dla skóry składniki, co z czasem może stać się uciążliwe oraz przytłaczające. Dlatego właśnie w sieci pojawiło się takie miejsce jak SoBio Beauty Boutique. 

Zastanawiacie się pewnie, co go wyróżnia na tle innych, otóż znajdziecie tam kosmetyki, które zostały już wcześniej skrupulatnie sprawdzone. Właścicielka konceptu dba o to, aby w ofercie pojawiały się produty zweryfikowane pod kątem składu, pochodzące ze zrównoważonych upraw oraz produkowane przez firmy, mające jasno określoną, etyczną politykę ochrony środowiska oraz takie marki, które zapewniają opiekę i dbają o piękno i zdrowie naszej planety i jej mieszkańców. 

SoBio Beauty Boutique selekcjonuje marki w swoim portfolio stosując 5 złotych zasad: 

1.Skład

Jak przyznaje założycielka konceptu – Magdalena Wójciak, jest to kluczowy element w procesie weryfikacji produktów, jakie pojawiają się w ofercie sklepu. Sprawdzana jest czystość produktu, a wybierane są głównie te z najwyższą procentowo zawartością certyfikowanych składników organicznych.

2. Cruelty free

W SoBio Beauty Boutique nie ma tolerancji dla okrucieństwa. Na ich wirtualnych półkach nie znajdziemy produktów testowanych na zwierzętach lub takich, które w jakikolwiek inny sposób przyczyniają się do ich cierpienia podczas procesu produkcji, nagannego traktowania i opłacania pracowników produkcji oraz zanieczyszczania środowiska.

3. Zasady 

Marki, jakie pojawią się w sklepie sprawdzane są także pod kątem zasad, jakimi się kierują w swoich działaniach. „Stawiamy na niezależność oraz etyczną, odpowiedzialną i konsekwentną politykę proekologiczną” – mówi założycielka Magdalena Wójciak. 

4. Opakowanie

Zgodnie z polityką, jaką przyjął sklep opakowania muszą spełniać pewne kryteria. Jeśli opakowanie produktu nie jest biodegradowalne, pozyskane z recyklingu lub nie nadaje się do ponownego użycia lub przetworzenia – nie znajdziecie go w ofercie butiku. 

5. Wygląd

Nie tylko wspaniałe wnętrze, ale także piękny wygląd – kosmetyki i produkty, które lądują w butiku SoBio, mają wyglądać tak samo dobrze jak jego konwencjonalny odpowiednik, a nawet lepiej!

“Kiedy ponad 7 lat temu postanowiłam zmienić szampon na naturalny, okazało się, że zakup takiego, który poza dobrym składem miałby przyjemną konsystencję, zapach i dobrze prezentujące się opakowanie, graniczy z cudem. Sklepów stacjonarnych z takim produktami w całym kraju było jak na lekarstwo a w sieci. Wówczas zaczął się proces poszukiwania odpowiednich marek, oczywiście najwięcej tego typu sklepów i produktów można było znaleźć w USA, natomiast w Polsce było ich, jak na lekrstwo. Uznałam, że w całej Polsce, poza mną, jest jeszcze parę osób o podobnych potrzebach i założyłam SoBio Beauty Boutique 🙂 Pierwszymi w ofercie sklepu były głównie produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów. Podjęłam współpracę z takimi markami jak: John Masters Organics, O’right oraz Natulique. W naturalny sposób oferta zaczęła się poszerzać o produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, a w momencie przejścia przeze mnie na dietę wegańską, równie istotne w procesie selekcji marek okazało się nietestowanie na zwierzętach oraz ograniczenie składników odzwierzęcych w produktach do wosku pszczelego i ewentualnie modu ( wykluczenie również tych składników, nawet w tej chwili jest dość trudne, bo zdecydowanie ograniczyłoby produkty w ofercie) ale jest to na naszej liście celów 🙂 Chcemy aby klient czuł się przez nas całkowicie zaopiekowany. Aby w trakcie zakupów nie musiał zaprzątać sobie głowy czystością składów etc. Chcemy aby czuł się bezpieczny robiąc zakupy u nas, aby mógł to zrobić na spokojnie, nie poganiany akcjami typu kup teraz taniej etc. Dlatego przesyłka na terenie kraju jest u nas zawsze bezpłatna, bez względu na kwotę zamówienia. Nie chcemy aby nasi klienci czuli presję zakupu za określoną kwotę, w okreslonym momencie ect. Chcemy promować #ethicalshopping oraz działamy w myśl idei #lesswaste i #zerowaste.

– mówi Magdalena Wójciak, założycielka SoBio Beauty Boutique