3 sposoby na zaparowane okulary zimą - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • 3 sposoby na zaparowane okulary zimą

3 sposoby na zaparowane okulary zimą

 

Zimą, gdy wchodzimy do pomieszczenia i następuje zmiana temperatury, soczewki w okularach parują, a widzenie staje się utrudnione. Jak poradzić sobie z tym problemem? 

Zaparowane okulary, choć mogą wydawać się błahym problemem, tak naprawdę stanowią duże utrudnienie dla osób posiadających wadę wzroku. Ciepłe powietrze w zetknięciu z zimną powierzchnią okularów, tworzy efekt mgły, który utrudnia widzenie na pewien czas. Obecnie dodatkowe utrudnienie stanowi także noszenie nieodpowiednio dobranych maseczek. Jak zatem rozwiązać problem zaparowanych okularów? Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych sposobów. 

Sposób 1

Aby uniknąć zaparowanych soczewek, można wykorzystać specjalistyczne środki do czyszczenia okularów, które oferują salony optyczne, np. ściereczki przeciw parowaniu. Środki te należy kupować wyłącznie w salonach optycznych, ponieważ wtedy mamy pewność, że mają one sprawdzony skład i nie uszkodzą naszych soczewek. Stworzona dzięki preparatom specjalna powłoka sprawi, że nie będziemy odczuwać dyskomfortu związanego z parowaniem soczewek. W trosce o nasze okulary, nie stosujmy popularnych rad, które można znaleźć w internecie, tj. przetarcie soczewek pastą do zębów, gdyż taki zabieg może je trwale uszkodzić.  

Sposób 2

Kolejnym sposobem, który może pomóc uporać się z problemem, jest zainwestowanie w specjalne powłoki uszlachetniające soczewki.  

W przypadku tego konkretnego problemu, świetnie sprawdzi się powłoka hydrofobowa. Powłoka ta przyspiesza proces odparowywania soczewek okularowych. Co ważne, okulary posiadające taką powłokę, jest znacznie łatwiej wyczyścić. O szczegóły takiego rozwiązania możesz zapytać swojego optyka

– mówi Marcin Krasnodębski, ekspert marki Belutti.

Sposób 3

Jeśli Twoim głównym problemem są zaparowane okulary z powodu noszenia maseczki, warto pomyśleć o kupnie nowej, bardziej przylegającej maseczki. Problem zaparowanych okularów w tym przypadku, jest spowodowany głównie ciepłym powietrzem, które wydostaje się przez szczelinę w okolicach nosa. Warto pomyśleć o maseczkach ze specjalnym drucikiem, który umożliwi dostosowanie maseczki do kształtu twarzy. Można także umieścić chusteczkę w górnej części maseczki, która będzie absorbować wydychaną parę i rozwiąże problem zaparowanych okularów.

______

zdjęcia i treść: materiał prasowy