Najlepszy przewodnik po okularach przeciwsłonecznych - issue27.pl
 • MODA  • Najlepszy przewodnik po okularach przeciwsłonecznych

Najlepszy przewodnik po okularach przeciwsłonecznych

Nikogo nie trzeba przekonywać, o tym, że okulary przeciwsłoneczne to niezbędny element garderoby. Ich popularność diametralnie wzrosła  w ciągu ostatnich kilku lat, głównie dzięki temu, że niektóre kultowe modele retro powróciły do łask. A więc, niezależnie od tego, czy wolisz okrągłe soczewki w klimacie lat 70., czy kocie oczy, to nasza selekcja najlepszych fasonów okularów przeciwsłonecznych pomoże dokonać wyboru.

1.Kocie oczy

Klasyczny, a jednocześnie współczesny fason pięknie eksponuje kości policzkowe i ożywia nawet najbardziej dyskretny strój. W tym sezonie radzimy, aby skusić się na te przerysowane, graficzne modele. Najciekawe propozycje znajdziesz na przykład u Celine, Dior Eyewear, czy Fendi.

2.Awiatory

Swój debiut zaliczyły w latach 30. XX wieku. To kolejny styl, który od lat utrzymuje swoją popularność, a w ostatnich sezonach przeżył nawet swój renesans, dzięki wprowadzeniu kolorowych soczewek, które dodają mu świeżości. Delikatne druciane oprawki mogą być również łatwym sposobem na dodanie artystycznego charakteru do każdego stroju.

3.Kanciaste

Kolejny powrót do lat 90. Okulary z oprawkami w kształcie litery D, pojawiły się wśród najmodniejszych akcesoriów na ten sezon.  Eleganckie i szykowne oprawki będą wyglądać równie dobrze z luźnymi dresami, jak i z wyrafinowanymi sukienkami.

4.Oversize

W tym sezonie, oldschoolowy styl przeżywa odrodzenie. Każdy, kto ma zwyczaj wciskania przycisku drzemki raz, dwa lub więcej razy o poranku zdaje sobie sprawę z tego jak istotną rolę w jego życiu mogą odegrać duże okulary. Modowe potęgi, takie jak Gucci, czy Fendi proponują oprawki inspirowane stylem Jackie O.

5.Okrągłe

Niezaprzeczalnie klasyczne owalne i kuliste kształty to niezawodny, który przetrwa także poza sezonem SS22, o czym doskonale wie modelka Emily Ratajkowski. Eleganckie, wydłużone wersje od Alaïa i Celine Eyewear będą dobrze komponować się ze wszystkim. Natomiast delikatne druciane oprawki Gucci z kolorowymi soczewkami oferują ciepłą i słoneczną perspektywę bez względu na pogodę.