Jak zmniejszyć widoczność rozstępów? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Jak zmniejszyć widoczność rozstępów?

Jak zmniejszyć widoczność rozstępów?

 

Rozstępy, czyli pręgi na skórze, powstają zazwyczaj w okolicach ud, brzucha i pośladków. Z pewnością wiele kobiet nie cieszy się z ich obecności, jednakże jest to część naszego ciała, którą powinnyśmy zaakceptować. Pojawiają się, w wyniku uszkodzenia elastycznych włókien skóry. Skóra się naciąga, włókna się przerywają i w ten oto sposób powstają ślady na skórze. Jest to bardzo często skutek uboczny szybkiego przytycia bądź utraty wagi, stąd też, towarzyszą one kobietom w ciąży i po porodzie. Najskuteczniejsze w walce z tym rodzajem niedoskonałości wydają się być zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić, biorąc pod uwagę ograniczenia czasowe i finansowe. Jak w takim razie zmniejszyć widoczność rozstępów? Poniżej zebrałyśmy kilka przydatnych porad, które pomogą Wam zminimalizować widoczność rozstępów na ciele.

1/ Złuszczanie naskórka

Dobrym sposobem na zmniejszenie widocznośći rozstępów jest złuszczanie naskórka. Tutaj doskonale sprawdzą sie wszelkiego rodzaju gruboziarniste peelingi i popularne ostatnio w świecie beauty szczotki do szczotkowania na sucho. 

2/ Odżywienie skóry 

Bardzo ważne jest odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry. Warto wybierać kremy na bazie olejków lub te, które w swoim składzie mają: wyciąg z nagietka lub migdałów, masło shea czy też witaminę E. Dzięki regularnemu stosowaniu balsamów rozstępy moga stać się jaśniejsze i mniej widoczne. 

3/ Odpowiednie nawodnienie

Jak powszechnie wiemy, powinnyśmy dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie, ale także na wygląd skóry, gdyż dzięki temu dbamy o jej nawodnienie od wewnątrz. 

4/ Dieta

Oczywiście sposób odżywania ma również bardzo duży wpływ na stan naszej skóry. Aby poprawić jej kondycję, warto do swojej diety włączyć więcej produktów bogatych w antyoksydanty. Wartościowym źródłem tych związków są zielone warzywa i owoce, takie jak ananasy, banany, kiwi, gruszki czy winogrona. Taki sposób odżywiania nie dość, że świetnie wpływa na elastyczność i jędrność skóry to może być również dobrym uzupełnieniem oczyszczania organizmu. 

5/ Masaż

Doskonale poprawia ukrwienie i ujędrienie skóry. Masaż brzucha warto zacząć od jego środka kierując sie ku zewnętrznej stronie, wykonując przy tym koliste ruchy. Natomiast uda i biodra powinno się masować pionowymi ruchami, od kolan w stronę serca. 

_________