Jak czuć się dobrze we własnym domu? Kilka wskazówek, dzięki którym przestrzeń stanie się oazą szczęścia - issue27.pl
 • TRENDY  • Jak czuć się dobrze we własnym domu? Kilka wskazówek, dzięki którym przestrzeń stanie się oazą szczęścia

Jak czuć się dobrze we własnym domu? Kilka wskazówek, dzięki którym przestrzeń stanie się oazą szczęścia

 

Lockdown zmusił nas do spędzania czasu w domu. Bardzo szybko okazało się, że organizacja przestrzeni i jej funkcjonalność to niezwykle ważne kwestie, które mają wpływ na samopoczucie. Zdecydowanie większość z nas zaczęła zastanawiać się, jak ulepszyć i zoptymalizować przestrzeń, aby codzienne przebywanie było przyjemnością. W tym wpisie znajdziecie kilka wskazówek, dzięki którym przestrzeń stanie się oazą szczęścia:

1/Wiosenne porządki

Porządkowanie przestrzeni należy zacząć od czyszczenia. Podczas sprzątania, zwróćmy uwagę na to, aby doczyścić i odświeżyć rzeczy, które nie są odkurzane zbyt często. Następnie zabierzmy się za naprawę i przemalowanie tego, co wymaga odrestaurowania.

2/Rzeczy, których nie potrzebujesz

Takie wiosenne porządki są świetną okazją do tego, aby uporządkować i wyrzucić rzeczy, które po prostu zalegają. To samo powinniśmy uczynić w garderobie. W obu przypadkach należy zastanowić się, które przedmioty faktycznie lubimy, używamy, czy nosimy i chcemy zachować. Niepotrzebne dodatki oraz ubrania można oddać potrzebującym.

3/Organizacja przestrzeni

Zmiana dywanu, kolorów, przestawienie mebli – rekonstrukcja otoczenia ma wiele zalet! Co prawda zajmuje to trochę czasu, ale pozwala na nowo odkryć urok własnego mieszkania. Takie eksperymentowanie to również świetna zabawa i trening kreatywności pozwalający spojrzeć na naszą przestrzeń i życie zupełnie inaczej.

4/Gotowanie sprawia przyjemność

Bez wątpienia w kuchni spędzamy ostatnio więcej czasu niż zwykle. Wiąże się to z tym, że trzeba puścić wodze fantazji, aby nie popaść w gastronomiczną rutynę. To okazja do tego, aby podszkolić swoje umiejętności oraz wspólnie z partnerem lub najbliższą rodziną odkryć nową pasję. Internet jest pełen przepisów, które nie wymagają szczególnych umiejętności, a niewielkim wysiłkiem można przygotować coś naprawdę pysznego. Smaczne i zdrowe receptury znajdziecie także na issue27 (kliknij tutaj).

5/Organizacje czasu w domu

Czytanie książek w przytulnym zakątku, czy maraton filmowy to proste, ale relaksujące zajęcia. Aby w mieszkaniu zapanował kinowy klimat można obejrzeć ulubione produkcje na przykład z wykorzystaniem rzutnika, leżąc na wygodnej sofie i zajadając popcorn. W naszym dziale Lifestyle kultura&sztuka znajdziecie różne propozycje filmowe (kliknij tutaj) oraz nowości książkowe (kliknij tutaj).