Co zrobić, aby krem nawilżający lepiej się wchłaniał? Przedstawiamy 5 praktycznych wskazówek - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Co zrobić, aby krem nawilżający lepiej się wchłaniał? Przedstawiamy 5 praktycznych wskazówek

Co zrobić, aby krem nawilżający lepiej się wchłaniał? Przedstawiamy 5 praktycznych wskazówek

Jeśli chodzi o pielęgnację, to często bywamy niecierpliwi licząc na to, że szybko zobaczymy jej efekty. Czytając w ulotce, że pierwsze skutki zobaczymy za kilka tygodni, zaczynamy się nieco denerwować.  Jednak nie tylko okres stosowania wpływa na dobre efekty używanych preparatów, są pewne kwestie, które warto poznać, aby mieć pewność, że wybrany krem nawilżający będzie działał o wiele lepiej. Przedstawiamy 5 praktycznych porad, dzięki którym uzyskamy delikatniejszą i bardziej nawilżoną skórę, zmieniając sposób w jaki ją odżywiamy.

1.Jak wygląda prawidłowa aplikacja?

Po pierwsze: przestań wycierać! Jeśli zwykle rozprowadzasz po twarzy krem ​​nawilżający, jakby to był krem ​​przeciwsłoneczny, to prawdopodobnie produkt nie zadziała. Zastąp tą metodę aplikacji inną – spróbuj delikatnie wklepywać krem. To działanie zwiększa ciśnienie, a także ciepło – oba te elementy pomogą skórze lepiej wchłonąć krem. 

2. Pamiętaj o złuszczaniu

Nagromadzenie martwych komórek naskórka z biegiem czasu nie pozwala aplikowanym produktom na właściwą penetrację skóry. Dlatego warto pamiętać o regularnym złuszczaniu, to „przetrze szlaki” dla lepszego wchłaniania się kremu nawilżającego.

3.Poznaj składniki

Składniki, które są magnesem dla wilgoci, takie jak kwas hialuronowy, gliceryna, hialuronian sodu, ceramidy i naturalne alternatywy dla kwasu hialuronowego, np. tremella, to dobry początek do rozpoczęcia świadomej pielęgnacji. Tworzą one swego rodzaju rezerwuar wilgoci w skórze i zatrzymują ją tam, gdzie skóra potrzebuje jej najbardziej. 

4.Używaj odpowiednią formułę dla swojego typu skóry

Jeśli masz tłustą skórę unikaj gęstych, ciężkich i tłustych kremów nawilżających – nie wspominając o tym, że ciężkie kremy mogą w rzeczywistości uodpornić skórę na ich działanie. Nadużywanie lub zbyt “grube” preparaty mogą powodować uzależnienie skóry od kremu nawilżającego i nie będą działać tak dobrze.  Jeśli więc Twoja skóra jest szczególnie tłusta, nawet w suche zimowe miesiące, najlepiej sięgnąć po lekki, beztłuszczowy produkt. W przypadku skóry mieszanej lepsze będzie użycie dwóch różnych środków nawilżających: lekkiego, bezolejowego kremu nawilżającego do obszarów tłustych i bogatszego kremu do skóry suchej.

5.Bądź konsekwentna/y

Bardzo ważne jest, aby prowadzić codzienną rutynową pielęgnację skóry. Wszystkie wspaniałe kosmetyki nawilżające, które trzymamy w szafce nie będą działać, jeśli ich nie użyjemy. Sporadyczne stosowanie produktów może zakłócać zdrową produkcję sebum przez skórę siejąc spustoszenie na całej cerze.