5 pomysłów na aktywne wakacje - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • 5 pomysłów na aktywne wakacje

5 pomysłów na aktywne wakacje

 

Popularne powiedzenie głosi, że sport to zdrowie. Ciężko się z nim nie zgodzić, gdyż aktywność fizyczna obfituje w korzyści. Pomaga dbać o zdrowie psychiczne, to dzięki uprawianiu sportu następuje redukcja stresu, czy rozładowanie napięcia, które oczyszczają umysł oraz wpływają na lepsze samopoczucie. Ćwicząc, poprawiamy także koncentrację, co niewątpliwie wpływa na jakość pracy lub nauki. A to tylko niektóre zalety regularnych treningów. Poza wzmocnieniem kondycji psychicznej, sport pozytywnie wspływa na poprawę zdrowia. Usprawnia przemianę materii, czy krążenie krwi. Oczywiście, dzięki regularnej aktywności wysmukla się sylwetka oraz obniżamy masę ciała. Zachęcające, prawda?

Wakacje to czas kiedy swoją rutynę treningową możemy wzbogacić nowymi treningami. Korzystając z pogody, można wykonywać ulubione ćwiczenia na świeżym powietrzu lub zacząć aktywności, które ciążko uprawiać poza sezonem. Jeśli wciąż szukacie inspiracji lub pomysłu na to, w jaki sposób aktywnie spędzać czas poza domem, to mamy dobrą wiadomość – przygotowałyśmy 5 ciekawych propozycji!

Joga w różnych wariantach

Niezwykle popurlna ostatio forma ćwiczeń, jaką jest joga cieszy się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród Pań. To nie tylko jeden z filarów indyjnskiej filozofii, ale także niezwykle korzystna dla ciała i umysłu metoda aktywności fizycznej. Praktykowanie tego rodzaju ćwieczeń relaksuje, wzmacnia mięśnie skośne brzucha i grzbietu, a także dotlenia organizm. Jogę można z powodzeniem uprawiać w domowym zaciuszu lub przenieść się z matą do ogrodu, by czerpać jeszcze więcej korzyści z przebywania na świeżym powietrzu. Studia jogi zuważyły potrzebę wyjścia z pomieszczeń i w ich ofertach można znaleźć na przykład jogę na dachu lub w parku. Alternatywnie, podczas wakacji można także skorzystać z możliwości, jakie daje nam plaża i zrobić trening z kojącym widokiem wschodzącgo lub zachodzącego słońca. 

Wycieczki rowerowe

To bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Idealny pomysł na randkę lub sportowy wpad z przyjaciółmi. Podczas takiej aktywności podnosi się tętno, a to sprawia, że krew w żyłach krąży szybciej, dzięki czemu poprawia się kondycja serca i układu krwionośnego. Jak każdy wysiłek powoduje wydzielanie endorfin, popularnie nazywanych hormonami szczęścia. Takie wyprawy pomagają odkryć urokliwe miejsca, warto zabrać ze sobą koszyć piknikowy,  by rozkoszować nie tylko ulubionymi potrawami, ale także pieknymi widokami. 

Sporty wodne

Kitesurfing, windwurfing, czy kajakarstwo, w naszym klimacie ciężko o lepszy okres na korzystanie z możliwości, jakie daje nam woda niż wakacje. Piękna pogoda zachęca do próbowania nowych rzeczy, więc jeśli kiedykolwiek rozważaliście rozpoczęcie przygody ze sportami wodnymi, to nadszedł najlepszy moment. Jak każdy sport, aktywności wodne doskonale modelują sylwetkę, wzmacniają mięśnie, a spalanie kalorie spalane są bardzo szybko.

Miejskie spacery

Jeśli w czasie letnim nie zamierzamy rezygnować z ćwiczeń na siłowni, to w ramach relaksu, po ćwiczeniach warto wybrać się na spacer w otoczeniu natury. Parki, lasy, czy piękne, miejskie alejki podczas wakacji zyskują dodatkowy urok, a przebywanie na świeżym powietrzu wpłynie na poprawę jakości snu, czy koncentrację. 

Jazda na rolkach

Doskonały sposób na redukcję masy ciała! W ciągu godzinnej przejażdzki można spalić nawet 700 kalorii. Jazda na rolkach poprawia kondycję. Ten typ aktywności zalicza się do ćwiczeń Cardio, co oznacza, że działania wzmacniająco na serce oraz cały układ krążenia. Jest to sport idealny na osób chcących wysmuklić nogi pośladki, gdyż najintensywnie angażuje on mięśnie nóg.