Najpiękniejsze kampanie modowe jesiennych kolekcji - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Najpiękniejsze kampanie modowe jesiennych kolekcji

Najpiękniejsze kampanie modowe jesiennych kolekcji

 

W tegoroczne, jesienne kolekcje aż kipią kontrastami. Z jednej strony mamy wielobarwne stroje odzwierciedlające tęsknotę za zabawą, wolnością i brakiem ograniczeń, a z drugiej widzimy propozycje, które mają być użyteczne, wygodne i stworzone z myślą o zrównoważonym rozwoju. Sezon jesień/ zima 2021/2 obfituje w piękne kampanie modowe, dlatego zdecydowałyśmy przedstawiać Wam 6 tych, które zrobiły na nas największe wrażenie. Poniżej znajdziecie promocje kolekcji słynnych domów mody przedstawiające różne punkty widzenia względem otaczającej nas rzeczywistości.

1/ Jil Sander

Lucie and Luke Meier – dyrektorzy kreatywni domu mody twierdzą, że ubrania dają możliwość wyrażania siebie, swojej osobowości, spojrzenia na świat, emocji i poglądów. W jednym z wywiadów powiedzieli, że moda jest pewnego rodzaju światełkiem w tunelu dającym optymistyczne spojrzenie na świat, biorąc pod uwagę czasy, w jakich żyjemy. Odzwierciedlając tę wizję, projektanci zaprojektowali kolekcję pełna kolorów i wzorów.

2/ Prada

Miuccia Prada wraz z dyrektorem artystycznym domu mody – Rafem Simonsem w tej kolekcji zaprezentowali klasyczne kroje, ale w nieco odświeżonych, nietuzinkowych odsłonach. Twórcy postawili przede wszystkim na kontrasty, zestawiając ubrania eleganckie ze sportowymi, minimalistyczne z tymi bogato zdobionymi, klasyczne z ultranowoczesnymi. Sam Simons podkreślał, że owa kolekcja ma dać poczucie swobody i  braku jakichkolwiek ograniczeń. Kontrastowe połączenia mają umożliwić stworzenie czegoś co wydaje się świeże, lekkie i do tej pory nieznane.

3/ Loewe

Pikowania, zestawienie kontrastowych bloków kolorystycznych, masywne obuwie i liczne wykończenia w postaci frędzli – to tylko wybrane komponenty kolekcji jesiennej zaprojektowanej przez Jonathana Andersona. Głównym celem było połączenie elementów awangardowych z eleganckimi, w ramach czego powstały looki oryginalne, a zarazem idealne na co dzień. Ponadto, główną narracją kampanii było hasło, które rzekomo mówiło o odwołaniu pokazu ze względu na brak możliwości przeprowadzenia tradycyjnego eventu.

4/ Jacquemus

Jesienna kolekcja jest inspirowana między innymi ubraniami trekkingowymi, które przede wszystkim cechują się ogromną funkcjonalnością. Dodatkowo, aby nadać im lekkości i finezyjności pośród wzorów znalazły się liczne motywy kwiatowe. Co ważne, Simon Jacquemus wyselekcjonował materiały, tak aby pochodziły one jedynie  z Europy. To działanie miało wskazywać na zmniejszenie śladu węglowego, a co więcej wybrani producenci materiałów stosują technologie, które są przyjazne środowisku.

5/ Thom Browne

W tej kolekcji projektant przedstawił swoją własną interpretację słynnego serialu “American Gothic” z lat 90. Twarzami kolekcji zostali Anh Duong – artystka amerykańsko-francuskiego pochodzenia  oraz aktor David Harbour, który znany jest dzięki roli w serialu “Stranger Things”.

6/  Issey Miyake

Tegoroczna kolekcja jesienna inspirowana jest naturą. Satoshi Kondo – główny projektant domu mody w tym sezonie postawił na organiczne formy, odcienie beżu, brązu, szarości, sjeny oraz złamanej bieli. Wszystkie formy przedstawione kolekcji są zbudowane, tak aby były zgodne z naturalnym ułożeniem się tkaniny, bez ostrych form, cięć i linii.

______