7 zaskakujących nawyków, które powstrzymują Cię od stworzenia zdrowego związku - issue27.pl
 • TRENDY  • 7 zaskakujących nawyków, które powstrzymują Cię od stworzenia zdrowego związku

7 zaskakujących nawyków, które powstrzymują Cię od stworzenia zdrowego związku

 

Jak głosi popularna piosenka, miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, ta liryczna opowieść daje nam do zrozumienia, że uczucia i związki tak naprawdę nie mają wiele wspólnego z bajką. W 2022 roku poszukiwanie miłości nie prezentuje się nazbyt romantycznie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ostanie lata, kiedy szukanie wybranka lub wybranki skomplikowało się jeszcze bardziej. Jednak niesprzyjające życiowe okoliczności, to nie jedyne przeszkody, na jakie natrafiamy poszukując bliskiej relacji.  Większość z nas ma zakorzenione nawyki, przez które budowanie szczęśliwych i zdrowych relacji romantycznych staje się niemal niemożliwe. W tym artykule wskażemy Wam 7 takich zwyczajów. Jednak dla tych, pragnących udanego związku, mam dobrą wiadomość: możemy wyzbyć się tych złych nawyków, jednakże wymaga to od nas brutalnej szczerości wobec siebie i ponownego zdefiniowania znaczenia słowa „szczęśliwa”.

Oto 7 zaskakujących nawyków, które mogą zaszkodzić waszemu życiu miłosnemu:

1. Problem z zaangażowaniem 

Skoro jesteś nieszczęśliwa lub nie możesz utrzymać się w jednej pracy, problemy z zaangażowaniem mogą pojawiać się w innych obszarach Twojego życia. Jeśli więc wciąż czekasz na poważną zmianę życiową, taką jak przeprowadzka do nowego miasta lub rozpoczęcie kolejnej pracy, może to oznaczać, że nie jesteś aż tak otwarta na nowy związek, jak mogłoby się wydawać.

Kiedy czekasz, aż twoje życie samo się zmieni, możesz wahać się przed nawiązaniem więzi z drugą osobą – chodzi tutaj również o pogłębienie relacji z obecnym partnerem, ze strachu przed nieznanym. Zamiast tego popracuj nad osiągnięciem szczęśliwego życia, zanim skoncentrujesz się na znalezieniu partnera. Alternatywnie, zastanów się, jak twój obecny partner będzie pasował do wizji życia, do którego dążysz.

2. Za bardzo chcesz związku

Wyobraź to sobie, że bardzo pragniesz chcesz ślub, ignorujesz więc wszelkie czerwone flagi i znaki ostrzegawcze, ponieważ zainwestowałeś już zbyt dużo czasu w swój obecny związek. A może przywiązujesz się do nowych ludzi, ponieważ myślisz, że są tymi „Jedynymi”. Brzmi znajomo? Jeśli tak, oznacza to, że możesz być bardziej zainteresowana byciem w związku niż byciem we WŁAŚCIWYM związku. Innymi słowy, ważniejsze jest dla ciebie zakochanie się w samej idei miłości niż w danej osobie. A to, jak wiadomo nie prowadzi do sukcesu w relacji.

Czując się nad wyraz gotowa na spotkanie „Tego Jedynego” ignorujesz wszelkie sygnały ostrzegawcze lub masz tendencje do tęsknienia za ludźmi, którzy nie są tego warci, to sygnał, że warto poświęć czas na zbadanie, dlaczego chcesz być w związku. Czy to tylko po to, aby mieć to plus jeden, czy może po to, by żyć jak najlepiej? W końcu wszystko, czego pragniemy, to bycie szczęśliwym. Pamiętaj, że związek z niewłaściwych powodów nie spowoduje, że poczujesz się bardziej usatyfakcjonowana, a twoje życie nie ulegnie poprawie. 

3. Od razu odpowiadasz na każdą wiadomość

Jest rok 2022. Większość z nas jest uzależniona od telefonów. Może czujesz potrzebę natychmiastowej odpowiedzi, gdy o 21:30 pojawi się wiadomość od szefa na Slacku lub chcesz jak najszybciej wrócić do swojej przyjaciółki, kiedy pisze do ciebie o problemach z chłopcami #beentheredonethat. Ale bycie bombardowanym powiadomieniami w telefonie oraz ciągłe rozpraszanie się oznacza, że nie jesteś obecna w TEJ chwili.  A zatem nie możesz być obecna i skupiać się na spędzaniu czasu ze swoim partnerem i poświęcaniu mu całej swojej uwagi.

W pewien sposób trenujesz także swój mózg, aby skupiał się na wszystkim poza chwilą obecną, co oznacza, że potencjalnie dobry związek może Cię ominąć – i nie mam na myśli przypadkowego przesunięcia w lewo, gdy chciałaś w prawo. Wyłącz powiadomienia, zaplanuj czas bez telefonu, a następnie aktywnie pracuj nad obecnością.

4. Nie prosisz o to, czego chcesz

Jeśli masz problemy z komunikowaniem potrzeb – czy to z rodziną, przyjaciółmi, czy w biurze – prawdopodobnie będziesz mieć również problemy z komunikowaniem się w romantycznym związku. Spodziewasz się, że szef da ci więcej obowiązków, czy też chcesz, żeby siostra częściej do ciebie dzwoniła, ale nie mówisz im, czego chcesz? W sytuacji, kiedy masz oczekiwania, których nie komunikujesz, potrzebujesz wróżki czytającej w myślach, a nie partnera życiowego.

Zamiast liczyć na to, że druga osoba domyśli się, czego od niej oczekujesz, ćwicz proszenie z szacunkiem i empatią. Umów się na spotkanie ze swoim szefem, aby omówić sprawy zawodowe, daj siostrze znać, że za nią tęsknisz i chciałabyś więcej z nią rozmawiać. Komunikacja we wszystkich innych związkach twojego życia pomoże ci komunikować się bardziej otwarcie i efektywnie, gdy znajdziesz odpowiednią osobę. Jeśli chcesz idealnego związku, kluczem do niego jest właśnie komunikacja.

5. Oczekujesz idealnego związku

Tak, ten artykuł dotyczy tego, jak znaleźć lub wypracować „idealny” związek, ale jedną z rzeczy, które mogą Cię powstrzymywać przed odkryciem właściwej relacji, jest skupianie się na doskonałości. Pozwólcie, że wyjaśnię: „Doskonały związek” powinien oznaczać zdrową, szczęśliwą i pełną szacunku miłość między dwojgiem ludzi. Tym samym oznacza to, że twój partner, podobnie jak ty i inni lubię będzie miał jakieś wady. Oczekiwanie, że zarówno związek, jak i partner będą nieskazitelne spowoduje nierealistyczne oczekiwania, ciężkie do spełnienia, bez względu na to, kogo spotkasz.  Akceptuj ludzi takimi, jakimi są, ale czekaj na ludzi, którzy nie muszą się zmieniać, abyś ich pokochała.

6. Nie budujesz zdrowych nawyków

Mówi się, że musisz kochać siebie, aby pokochał cię ktoś inny. Chociaż to prawda, myślę, że bardziej sensowne jest stwierdzenie, że jeśli nie dbasz o siebie, nie możesz opiekować się kimś innym lub oczekiwać, że ktoś inny zajmie się tobą. Kiedy priorytetowo traktujesz zdrowie psychiczne, karmisz swoje ciało składnikami odżywczymi, jakich potrzebuje, wydzielasz inną energię. Ona nie tylko przyciąga do siebie ludzi, ale, co ważniejsze sprawi, że poczujesz się inaczej wobec siebie i swojego życia. Pracuj nad przełamywaniem złych nawyków i wdrażaj takie, które uczynią twoje życie lepszym.

7. Czekasz na efekt końcowy, aby poczuć się szczęśliwym

Z pewnością usłyszałaś to już nieraz, ale poczucie zadowolenia w życiu jest umiejętnością, a nie okolicznością. Jeśli czekasz na inną pracę, wyższą pensję, nowe mieszkanie, wyrzeźbione ciało lub zaangażowanie w związku, aby w końcu poczuć się szczęśliwym, nigdy tego nie osiągniesz. Staraj się być szczęśliwa tu i teraz, bez względu na to, jaki jest twój tytuł zawodowy lub status związku. W końcu najłatwiejszym i jedynym sposobem na wejście w relację, która cię uszczęśliwi, nie jest czekanie na partnerstwo spełniające wszystkie wymagania, ale raczej po prostu bycie szczęśliwym.