Pierwsza podróż z partnerem - co robić, a czego nie? - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Pierwsza podróż z partnerem – co robić, a czego nie?

Pierwsza podróż z partnerem – co robić, a czego nie?

 

Mówi się, że pierwsza podróż z partnerem pozwala głębić jego duszę i lepiej poznać osobowość. Podczas eksplorowania nowych miejsc, kultur i doświadczeń, mamy do czynienia z różnymi sytuacjami. Niektóre z nich mogą wydobyć z nas to co najlepsze i…. to co najgorsze.

Niezależnie od tego, jaki kierunek geograficzny planujesz odkryć z nowym partnerem, ważne jest, aby pamiętać o pewnych rzeczach podczas pierwszej wspólnej wyprawy. Poniżej przygotowałyśmy zbiór zasad dotyczących tego, co należy robić, a czego nie, gdy po raz pierwszy wyjeżdżasz z miasta ze swoim partnerem.

TAK

Ustalcie priorytety na liście “must-see”

Nieunikniona jest sytuacja, że między tym co oboje chcecie zobaczyć mogą pojawić się pewne różnice. Dlatego istotne będzie osiągniecie kompromisu. Proponujemy, aby każde z Was zrobiło listę trzech miejsc, które chce zobaczyć i zaplanowanie wyprawy w taki sposób, żeby wszystkie sześć zostało odwiedzone. Uwaga: liczba wybranych destynacji może się to różnić w zależności od tego, jak długo będzie trwała podróż.

Cierpliwość

W myśl zasady „cierpliwość jest podporą słabych, niecierpliwość ruiną mocnych” staraj się zachować spokój, kiedy zaczynają irytować cię małe dziwactwa wybranka. Pamiętaj, że frustrację można prawdopodobnie rozwiązać mając dobre nastawienie.

Róbcie zdjęcia

Kolekcjonowanie wspólnych wspomnień to istotna część budowania relacji. Czy może więc być coś wspanialszego niż powracanie do tych miłych lub  śmiesznych przeżyć po pewnym czasie?

Otwartość na nowe doświadczenia

Przeżywanie wspólnych przygód może scalić relację i sprawić, że stanie się silniejsza. Staraj się więc zachować otwartość na propozycje aktywności, w których wcześniej nie miałaś okazji uczestniczyć.

Elastyczność

Wakacje rządzą się swoimi prawami. Pomimo, że ustalamy plan wyjazdu, może się zdarzyć, że przebieg zdarzeń będzie wymagał od nas pewnej elastyczności. Staraj się więc nie ograniczać zabawy przez sztywne trzymanie się harmonogramu.

NIE

Nie opóźniaj nikogo

Jeśli notorycznie poświęcasz dużo czasu na przygotowanie się przed wyjściem, zaplanuj ten proces odpowiednio. Możesz na przykład wstać odrobinę wcześniej.

Nie mów NIE nowościom

Bądź otwarta na nowe doświadczenia. To pomoże po prostu cieszyć się tym wyjazdem i nie ograniczać się.

Porządek

Staraj się utrzymać porządek w swoim otoczeniu. Nie ma nic gorszego niż pokój hotelowy zawalony ubraniami.

Telefon

Unikaj bycia “przyklejoną do telefonu”.  Mamy tutaj na myśli ciągłe przeglądanie mediów społecznościowych lub rozmowy z innymi. Po to wybraliście się na wspólną wycieczkę, aby doświadczać i lepiej się poznać, podaruj więc ten czas drugiej osobie.

______

zdjęcia: inspiracje Pinterest