Żegnamy suchą skórę. Wieczorna pielęgnacja ze słodkim sluggingiem - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Żegnamy suchą skórę. Wieczorna pielęgnacja ze słodkim sluggingiem

Żegnamy suchą skórę. Wieczorna pielęgnacja ze słodkim sluggingiem

 

Problem suchej skóry to już przeszłość, dzięki popularnej praktyce! Czym jest slugging i jak go stosować? Poznaj sekret Koreanek na piękną, promienną cerę. 

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla kondycji skóry, która przez niższe temperatury narażona jest na odwodnienie, suchość i większą skłonność do podrażnień. Warto więc poznać metodę, pomagającą przywrócić jej naturalny, zdrowy wygląd i zapewniającą odpowiednie nawilżenie. 

Slugging – co to jest?

Slugging to specjalna technika pielęgnacyjna, wywodząca się z  Korei Południowej. Polega na nałożeniu wazeliny na krem nawilżający i pozostawieniu jej na twarzy, jako „maseczki”. Działanie to ma na celu odbudowę naturalnej warstwy ochronnej naskórka. Ponadto wazelina pełni funkcję okluzyjną, dopełnia pielęgnację i zabezpiecza skórę przed odwadnianiem. 

Dogłębne nawilżenie krok po kroku 

Należy pamiętać, że slugging sam w sobie nie zastąpi rutyny pielęgnacyjnej, co więcej twarz trzeba najpierw odpowiednio przygotować przed nałożeniem tłustej konsystencji. 

Krok pierwszy:

Na początku należy przeprowadzić dwuetapowe oczyszczanie, czyli umycie twarzy preparatem do demakijażu, a następnie żelem lub pianką. 

Krok drugi:

Wykonujemy peeling – enzymatyczny lub drobnoziarnisty – w zależności od rodzaju skóry. Osuszamy dokładnie skórę, aby zaaplikować na niej ulubione serum oraz krem nawilżający. 

Krok trzeci:

Kiedy już preparaty zdążą się wchłonąć, możemy nałożyć na twarz cienką warstwę wazeliny. 

Krok czwarty:

Tak przygotowana „maseczka” powinna zostać na skórze przez minimum kilka godzin, jednak chcąc osiągnąć lepsze efekty, warto zdecydować się na całonocną pielęgnację (pamiętając o zabezpieczeniu poduszki miękkim ręcznikiem).

Krok piąty:

Po zakończonym wazelinowaniu, należy dokładnie umyć twarz delikatnym preparatem. 

Zalety i wady sluggingu 

Stosowanie sluggingu może przynieść szereg korzyści. Jednym z nich jest z pewnością intensywne nawilżenie twarzy, co jest kluczowe do utrzymania jej jędrności i elastyczności. Zapobiegnie również nadmiernemu przesuszaniu w sezonie jesienno-zimowym oraz sprawi, że skóra stanie się niezwykle miękka i gładka. 

Ten rodzaj pielęgnacji nie sprawdzi się dla każdego typu skóry. Wazelina może przynieść oczekiwane rezultaty osobom, które borykają się z suchością, odwodnieniem lub mają już dojrzały naskórek. Natomiast nie będzie wskazana przy cerze tłustej i problematycznej – trądzikowej. 

Ponadto maskę z wazeliny można wykonywać jedynie sporadycznie. Częstsze korzystanie z metody sluggingu może zapychać pory, dlatego po każdej kuracji należy bacznie obserwować swoją skórę, a w razie potrzeby udać się na konsultację do specjalisty. 

_____

Autorka: Klaudia Knapik –ekspertka w dziedzinie pielęgnacji skóry. Prowadzi poradnię wykorzystującą nowoczesne, naturalne i bezpieczne metody terapii anti-aging. Profesjonalnie  wspiera i doradza w zakresie walki z otyłością. 

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny. Nie jest poradą medyczną ani psychologiczną. Jeśli borykasz się z problemami zdrowotnymi, skonsultuj się ze specjalistą.