Jak zregenerować twarz po podróży samolotem? 5 wskazówek - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Jak zregenerować twarz po podróży samolotem? 5 wskazówek

Jak zregenerować twarz po podróży samolotem? 5 wskazówek

To uczucie, kiedy wysiadasz z samolotu  w wymarzonym miejscu na wakacje, jest nie do przebicia. Jedynym problemem staje się wtedy fakt, że oprócz tego przyjemnego, ciepłego wiatru i uczucia promieni słońca na twarzy, podróże lotnicze kojarzą się też z mniej przyjemnymi pojęciami, takimi jak suchość i obrzęki. Kiedy Twoja twarz zaczyna odczuwać efekty samolotowych warunków, warto wiedzieć, jak sobie z nią radzić.  Jeszcze lepiej, jeśli w pierwszej kolejności wiemy, jak temu zapobiegać.

Podczas lotu wilgotność w kabinie jest często mniejsza niż 10%, ludzka skóra zazwyczaj najlepiej czuje się  przy wilgotności wynoszącej 50%.  Taka dysproporcja prowadzi do tego, że nasza skóra musi poczynić duży wysiłek, aby utrzymać wodę. Dokładając do tego wysokość lotu oraz niskie ciśnienie powietrza, zaburza się praca układu limfatycznego. Nie jest on w stanie prawidłowo przenosić płynu, co zwiększa retencję. Niska wilgotność powietrza powoduje, że wilgoć odparowuje ze skóry, a to skutkuje zwiększeniem jej odwodnienia.

Jeśli chcesz uniknąć rozpoczynanie wakacji od takich nieprzyjemności, to poniżej przedstawimy 5 wskazówek, na to, jak sobie radzić z tym problemem.

1.Przygotuj skórę do lotu

Odpowiednia pielęgnacja skóry, która pomoże przygotować ją do planowanego lotu to klucz do sukcesu. Warto, aby rozpoczęła się już wieczór przed podróżą. Właśnie wtedy warto wykonać nawilżającą kurację, w postaci maseczki na twarz oraz nawilżającego kremu na noc. Rano przed lotem zadbaj o skórę pod oczami, zastosuj serum z witaminą C i krem nawilżający. Im mocniej nawilżysz skórę, tym lepiej. Dlatego zalecamy serum z kwasem hialuronowym połączony z kremem nawilżającym na bazie lipidów.

2.Pij wodę

Proste i nudne rozwiązanie, o którym już prawdopodobnie usłyszałaś wielokrotnie, ale przed, w trakcie i po locie upewnij się, że pijesz dużo wody. Dzięki temu poprawisz nawodnienie od wewnątrz. Staraj się także unikać alkoholu, ponieważ powoduje odwodnienie skóry.

3.Nie bój się przejść w tryb pełnego rozpieszczania podczas lotu

Wiele z nas wstydzi się praktykować ulubione rytuały pielęgnacyjne w czasie podróży samolotem. Warto jednak sporadycznie spryskiwać twarz nawilżającą mgiełką. To zapewni nawodnienie. Można również nałożyć maskę w płachcie na twarz, szczególnie podczas długich lotów. Takie maseczki zwiększają poziom nawilżenia skóry bardziej niż produkt do stosowania miejscowego. Nie zapominajmy także o ustach. Są one ważnym miejscem, które również wymaga nawilżenia, więc miej pod ręką balsam do ust.

4.Wzmocnij funkcję limfatyczną

Aby zapobiec zatrzymywaniu płynów, a także obrzękom twarzy i ciała, regularnie poruszaj się podczas lotu. Warto również włączyć do swojego repertuaru krem, który poprawni przepływ limfy oraz zawiera składniki łagodzące i zmniejszające opuchliznę. Na przykład: Paula’s Choice Nawilżający Krem Elektrolitowy, Nuxe Kojąca i nawilżająca emulsja dla kobiet, Dr. Jart+ Vital Hydra Solution™ Biome Water Cream, Fridge5.1 happy cream – łagodzący krem do twarzy, Kire Skin Out of the Blue.

5.Uważaj na to, co jesz

Serwowane na pokładzie słone przekąski – orzechy, chipsy, a nawet niektóre dania zwiększają retencję wody, a tym samym potęgują obrzęki. Zatem zamień słone orzechy na prażone, jedz dużo warzyw i owoców bogatych w wodę i daj priorytet białku oraz dobrym tłuszczom przed lotem.