Jak dbać o włosy kręcone w chłodne dni? - issue27.pl
 • URODA  • Jak dbać o włosy kręcone w chłodne dni?

Jak dbać o włosy kręcone w chłodne dni?

 

Choć jesień i zima nie oszczędzają nas pod względem pogody, to jest wiele rzeczy za które można pokochać ten chłodniejszy czas w roku. Aromatyczna kawa dyniowa z korzennymi przyprawami, święto strasznych kostiumów, czyli Halloween oraz wesoły okres świąteczny. To zdecydowanie przyjemne okoliczności, sprawiające, że sezonowa chandra odchodzi w zapomnienie. Pamiętajmy jednak, że nie tylko nasz umysł potrzebuje regeneracji i przyjemnych doznań. Okres jesienno – zimowy to także moment specjalnego traktowana naszych fal, loków oraz sprężynek. Dlatego poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących tego, jak dbać o włosy w chłodne dni. 

Z natury narażone o wiele bardziej na wysuszanie, włosy teksturowane wymagają od nas pielęgnacyjnej miłości, szczególnie jesienią i zimą. Wszechobecne wtedy wiatr, deszcz, czy śnieg sprawiają, że skręty zaczynają się bardziej plątać, a po nakryciu głowy czapką, puszyć. Aby przygotować się odpowiednio do tego wymagającego sezonu, eksperci marki Cantu Beauty dzielą się wskazówkami, które z pewnością pomogą odpowiednio zatroszczyć się o włosy jesienią i zimą. 

1.Zadbaj o swoje otoczenie

Zmniejsz temperaturę ogrzewania przed położeniem się spać. Dzięki temu twoja skóra, włosy i skóra głowy będą mniej wysuszone po przebudzeniu. Dodatkowo, na stoliku nocnym ustaw nawilżacz powietrza. To pomoże utrzymać wilgoć w powietrzu oraz zwiększy jej poziom we włosach. Dzięki czemu zabiegowi, skręty staną się również bardziej podatne na działanie odżywek oraz innych kosmetyków nawilżających. 

2.Wieczorny rytuał #WashDay

Mycie włosów wieczorem zapewni twoim skrętom czas na aklimatyzację. Natomiast szykując się rano możesz reaktywować swoje loki za pomocą mgiełki Cantu Comeback Curl Next Day Curl Revitalizer. To nawilżający i odświeżający produkt, który na nowo zdefiniuje loki i zredukuje ich puszenie. Dzięki niemu, loki odzyskają blask i pozostaną miękkie. 

3.Odżywka – kuracja

Nawilżenie może być najlepszym rozwiązaniem na jesienno- zimową pielęgnację włosów. Kuracja z wykorzystaniem Cantu Leave-In Conditioning Repair Cream z ulepszoną formułą intensywnie nawilży i odżywi skręty. Zadaniem produktu jest dogłębne wzmocnienie oraz zabezpieczenie kosmków przez rozdwajaniem i łamaniem. Aby maksymalnie wykorzystać właściwości odżywki zalecamy aplikację dużej ilości produktu na wilgotne końcówki włosów i rozprowadzenie ku nasady. Następnie należy przeczesać włosy, aby uzyskać równomierną aplikację. Na koniec nałóż czepek na noc. Dzięki niemu osiągniesz maksymalne wchłanianie i intensywną pielęgnację włosów. Ta regenerująca kuracja jest tym, czego potrzebują Twoje suche, łamliwe włosy w chłodniejszych miesiącach! 

4.Pożegnaj się ze stylizacją „na gorąco” 

Najwyższy czas zmienić nieco nawyki codziennej stylizacji. Zbyt ciepły strumień powietrza intensywnie wysusza włosy, usuwając z nich wilgoć. Konsekwencją są suche i łamliwe pasma. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko wystąpienia takich skutków ubocznych korzystania ze zbyt intensywnej mocy suszarki, zmniejsz temperaturę suszenia lub skorzystaj z chłodnego strumienia. Gwarantujemy, że twoje kosmyki ci podziękują! 

Aby Twoje włosy pięknie i naturalnie się układały, do rutyny stylizacji włącz żel do stylizacji Cantu Define & Shine Custard. Kosmetyk nie tylko pomaga w wydobyciu piękniej definicji skrętów, ale także zatroszczy się o ich odpowiednie nawilżenie oraz regenerację. 

5. Dieta i odżywianie 

Pamiętaj, że piękne włosy to nie tylko odpowiednio prowadzona rutyna pielęgnacji, ale także dieta. Odżywianie wewnętrze, jest równie ważne, co zewnętrzne. Dlatego zadbaj o to, by w twojej diecie nie zabrakło takich składników, jak m.in. kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy A i E oraz minerały cynk, miedź, żelazo. Istotnym składnikiem dla organizmu jest także woda. Pomoże utrzymać odpowiednie nawilżenie ciała i jednocześnie zadba o dobre nawilżenie włosów.

____

Treść: materiał partnera