Oda do radości w kolekcji Laili Gohar i HAY - issue27.pl
 • WNĘTRZA  • Oda do radości w kolekcji Laili Gohar i HAY

Oda do radości w kolekcji Laili Gohar i HAY

 

Współpraca, na którą czekałyśmy! Artystka Laili Gohar stworzyła kolekcję akcesoriów do wystroju wnętrz z kultową, duńską marką Hay. Według informacji podanych na stronie Vogue.com pomysł na takie połączenie sił powstał podczas jednego ze spotkań u wspólnych znajomych artystki i Mette Hay, założycielki duńskiej firmy. W ten sposób nieformalna znajomość szybko przerodziła się w profesjonalną. Efektem są piękne, kolorowe dodatki do wnętrz.

Kim jest Laili Gohar?

To artystka specjalizująca się w kreowaniu instalacji oraz pop-up, nawiązujących do wydarzeń związanych ze sztuką, designem i modą. Na codzień mieszka w Nowym Jorku. Jej kariera, jak to zwykle bywa w przypadku projektantów nabrała rozpędu podczas targów, gdzie zaprezentowała funkcjonalnĄ odsłonę jedzenia, wnosząc je na wyżyny estetyczne – jak czytamy na stronie Newyorker.com. Razem z siostrą, Nadią prowadzi markę Gohar World. W ofercie znajdziemy awangardowe przedmioty, takie jak jajka świeczniki i koronkowe czepki warzywne inspirowane surrealizmem.

Współpraca z HAY

Marka odzwierciedla elegancki, skandynawski minimalizm. W kolekcji powstałej w wyniku wspólnego projektu znajdziemy podstawową paletę barw, która – jak twierdzą projektantki- jest podstawową radością związaną z miłymi wspomnieniami.

Grube paski na słoiku na ciastka przypominają spadochron używany na zajęciach gimnastycznych w drugiej klasie, podczas gdy kolorystyka wazonu nawiązuje do namiotu cyrkowego. Na obrusie wyhaftowano jabłko, a serwetki mają geometryczne motywy kwadratów, linii i trójkątów. Inne elementy z kolekcji HAY x Laili Gohar to podkładki, słoik na fasolę i kosz na zakupy, zaprojektowany do zawieszenia na jednym ramieniu.

Gohar i Mette nazwały współpracę „Sobremesa”. Nazwa nawiązuje do uczucia odprężenia i cieszenia się swoim towarzystwem pod koniec posiłku.

„Czuję, że właśnie wtedy zaczynają się pojawiać bardziej intymne interakcje”

– stwierdziła Gohar.