Modowe trendy, które podbiją 2023 rok! - issue27.pl
 • MODA  • Modowe trendy, które podbiją 2023 rok!

Modowe trendy, które podbiją 2023 rok!

 

Czasem wydaje mi się się zdążyłam zaledwie mrugnąć i rok 2020 zamienił się w 2023. Faktem jest, że styczeń to zaledwie początek wycieczki po kalendarzu. Nadchodzące miesiące to potencjał na odświeżenie swojego stylu i zupełnie nowa lista trendów modowych, na które warto mieć oko.

Zawsze mam poczucie, że miło jest spojrzeć na lata wstecz i przypomnieć sobie, jakie style i ubrania je definiowały.  Na przykład ubiegły rok, upłynął nam pod znakiem całkowitego odrodzenia się mody na Y2K. Dla kontrastu, przewidywanie przyszłości w kontekście tego, co będzie modne można porównać do rywalizacji sportowej. Z pewnością niektóre rzeczy znikną, inne się zmienią i pojawią nowe, gotowe do tego by je *nosić*.

Jakie będą największe trendy 2023?

1.Transparentne ubrania

Dotychczas prześwitujące ubrania były zarezerwowane na późne, nocne godziny. Jednak w 2023 roku odsłanianie skóry jest modne. Już podczas pokazów na sezon wiosna/lato 2023 można było wychwycić trend na transparentne ubrania o różnym stopniu prześwitywania. Kendall Jenner już podchwyciła ten motyw, pokazując się na imprezie w West Hollywood w sukience o takim właśnie charakterze.

Instagram/ Kendall Jenner

2.Powrót balerinek

Pożegnaliśmy 2022, jednak jeden trend, który odrodził się u jego schyłku pozostał z nami – balerinki. Jeśli obawiałaś się, że ten ledwo co przywrócony do życia trend wygaśnie, to uspokajam – nadszedł oficjalny czas na to, aby wybrać i wyeksponować swoją ulubioną parę balerinek.

Niezależnie od tego, czy cieszysz się, czy wzdrygasz na myśl o ponownym założeniu balerinek na stopy, to jest pewne: to jeden z najbardziej praktycznych trendów, jakie ostatnio się pojawiły. Możesz je stylizować z wszystkim, chodzić w nich przez cały dzień i nie nabawić się pęcherzy.  A jeśli w głębi serca jesteś minimalistką, to zawsze dobrym wyborem będzie klasyczna para z małą kokardką lub taka bez żadnych ozdób.

Pinterest

3.Motocyklowe kurtki

Już w 2022 roku zauważyłam, że bikercore odradza się z popiołów i okazuje się motyw ten pozostanie z nami w kolejnych miesiącach. Skórzane kurtki i spodnie w motocyklowym stylu, srebrne dodatki i inne kwintesencje tego klimatu powracają pełną parą.

Trend bikercore to nie tylko mocne, uderzające wręcz stylizacje. W roku 2023 ożyje w sposób, który nada mu zupełnie nowe znaczenie. Będziemy komponować męskie kurtki motocyklowe oversize z kobiecymi, zwiewnymi spódnicami oraz wybierać od stóp do głów denimowe stylizacje, które dodają temu stylowi subtelności. Dzięki temu, większość z was zda sobie sprawę, że nie trzeba przebierać się za członka klubu motocyklowego, jeśli chcemy podążać za trendami.

Pinterest

4.Utylitarne motywy

Jeśli masz nadzieję, że w 2023 roku zobaczysz mniej spodni cargo, to muszę cię rozczarować… Utylitarny trend z wieloma kieszeniami poszerzy swój zakres modowych wpływów, z samych spodni na kurtki, kombinezony i topy.

Pinterest

5.Zabawa biurowym stylem

Kiedyś blezery i błyszczące biustonosze funkcjonowały w zupełnie innych sferach, jednak 2023 rok będzie przełomowy dla ich relacji, nauczą się współistnieć. Elementy uważane za tradycyjną część służbowego dress code będziemy zestawiać z ubraniami uważanymi na “wyjściowe”.

Przygotujcie się, że już niebawem zapinane na guziki garnitury i spodnie w kant zestawiane będą ze stanikami pod spodem. Ten trend udowadnia, że nawet pozornie sztywny styl przy odrobinie szaleństwa w postaci nieoczywistych ubrań może zaowocować zgranym połączeniem.

6.Srebrne akcenty

Na wybiegach wiosna/lato 23 nie brakowało srebra. Odcień ten królował wszędzie, zaczynając od odzieży wierzchniej, a na butach kończąc.  Srebro powalczy również o pokonanie złota w kategorii biżuteria.

Pinterest