Akcesoria modowe na 2023 rok - 6 dodatków, które będą królować w najbliższych miesiącach - issue27.pl
 • MODA  • Akcesoria modowe na 2023 rok – 6 dodatków, które będą królować w najbliższych miesiącach

Akcesoria modowe na 2023 rok – 6 dodatków, które będą królować w najbliższych miesiącach

 

Akcesoria modowe są niezwykłe. Co innego ma taką moc, która podniesie wartość zwykłej stylizacji, jak nie biżuteria czy finezyjna torebka? Podczas pokazów mody na wiosnę/lato 2023, awangardowe i innowacyjne dodatki przejęły minimalistyczne, jak i maksymalistyczne stylizacje.

Zobacz najbardziej stylowe akcesoria na nadchodzący sezon.

1. Zaburzone proporcje

Mimo miłości do mikro torebek przez ostatnie sezony, projektanci zmieniają tor. Prym zaczyna wieść nowa filozofia ,,bigger is better’’. Idąc, w tym kierunku, projektanci zaprezentowali na wybiegach, popularne kiedyś torby typu shopper. Ogromne torebki, znacząco zaburzają proporcje sylwetki. Trend ten można było zauważyć, szczególnie u Prady, czy Louis Vuitton. Co prawda, w takiej torbie, zmieścisz wszystko, tylko gorzej z odnalezieniem w niej swoich rzeczy…

2. Buciki baletnicy

Styl balletcore stale się rozwija. Wszystko za sprawą marki Miu Miu, która wypromowała baletki w 2022 roku. W 2023 obsesja, na punkcie tych satynowych butów dalej trwa. Powstają modele w mocnych, wyrazistych kolorach, z metalicznym połyskiem. Nowe wydanie szykownego, paryskiego stylu.

3. Abstrakcyjne szpilki

Podczas pokazów na sezon SS 2023, modelki musiały sprostać nie lada wyzwaniu chodząc po wybiegu. Projektanci eksperymentowali z obuwiem, ich kształtem i formą. Przenieśli abstrakcję i absurd sztuki na szpilki. Zmieniając, tradycyjny obcas podkreślili, że moda jest zabawą, z której warto się cieszyć.

4. Focus na dłonie

Seriale typu „Bridgertonowie” przywróciły zainteresowanie epoką regencji. Z tego względu rękawiczki, nie mają zapewnić nam ciepła, ale dodać szyku i elegancji. Potwierdzeniem na to, są operowe rękawiczki, które na wybiegach można było zauważyć w najróżniejszych wariantach. Bottega Veneta wykorzystał dzikie zdobienia, The Row stworzył je ze skóry, a Erdem, czy Devereux zrobili je z delikatnej organzy.

5. Masywna biżuteria

Wspomniana wcześniej filozofia „bigger is better” przekłada się, także na lubiane świecidełka. Stawiamy na rozmiar. Im większe kolczyki, tym lepiej. Im więcej łańcuszków, tym lepiej. Biżuteria na rok 2023, wchodzi do estetyki maksymalizmu. 

6. Nie zapomnij o głowie!

Zimą nosimy balaclavy, wiosną czas na kapelusze. Duży kapelusz górował na pokazach. U Yuhana Wanga dodaje on tajemniczości i romantyczności, natomiast u Max Mary wyznacza granicę osobistej przestrzeni. Co prawda, duży kapelusz nie jest zbyt praktyczny. Z tego względu Carolina Herrera, zaprezentowała kolorowe i wzorzyste wersje, znanego wszystkim bucket hat.

_____

Autorka: Julia Gawlowicz

Zdjęcia: Pinterest