Najmodniejsze fryzury na wiosnę 2023 - issue27.pl
 • TRENDY  • Najmodniejsze fryzury na wiosnę 2023

Najmodniejsze fryzury na wiosnę 2023

 

Trendy włosowe nie zmieniają się tak szybko, jak modowe czy urodowe. Każda z nas ma inną strukturę włosów i cięcie, dlatego odświeżenie fryzury nie jest takie proste do przyswojenia. Chcąc dokonać zmiany w wyglądzie najchętniej inspirujemy się trendami z wybiegów, również w kwestii uczesania. Na pokazach wiosna/lat 2023 pojawiło się kilka wyraźnych trendów we fryzurach, które będą odpowiednie dla zdecydowaniej większości. Znajdziemy wśród nich powrót do stylu z początku lat 2000, a także nowe podejście do bedhead. Co ciekawego szykują dla nas fryzjerzy – styliści na wiosnę 2023? 

Viralowy bob à la Hailey

Wszystko co robi Hailey Bieber szybko jest zauważane i chwalone. Niedawno modelka zdecydowała się skrócić i przyciemnić swoje włosy. Za nią poszła m.in. Jenna Ortega oraz Emma Chamberlain.

Wet look

„Mokre włosy” są z nami już od jakiego czasu, przywróciła je do modowych łask Victoria Beckham. W zależności od stylizacji mogą nadać nam nadmorskiego wyglądu, zupełnie jakbyś dopiero wyszła z morza. Jeśli chcesz uzyskać efekt wet look, wystarczy dodać na końcówki włosów olejek. Włosy będą nie tylko ,,mokre”, ale także zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Wet look to idealna fryzura na wieczorne wyjścia. Czerwona szminka, ,,mokre włosy”, czarny garnitur i możemy podbijać miasto.

Przedziałek na bok

Świetna wiadomość dla millenialsów, którzy zapewne pamiętają modę na boczne uczesanie. Fryzura z przedziałkiem na bok powraca do mody! Podobnie jak w przypadku wet looku, uczesanie sprawdzi się do eleganckich, szykownych stylizacji lub nada im nieco bardziej rockowo-punkowy charakter. Fryzura królowała na pokazach Miu Miu oraz Loewe.

Warkocze w stylu Rihanny

Tej wiosny projektanci, zachęcają nas do otwarcia się na awangardowe formy. Warkoczykowa fryzura Rihanny wzbudziła szok i zazdrość w filmie promującym jej zbliżający się Superbowl Half Time Show. Odpowiedzialny za takie emocje, był stylista gwiazd Yusef. Taki mix emocji upewnia nas, że tej wiosny mamy się nie ograniczać do zwykłego kucyka lub koka. Bawmy się włosami i twórzmy niesamowite kombinacje warkoczy.

Każdy dzień może mieć bedhead day

W tym sezonie, na wielu wybiegach można było zauważyć włosy, wystylizowane w sposób, któremu daleko do ideału. Oznacza to jedno: powrót bedhead. Jeżeli Twoja fryzura jest trochę płaska, odrobinę potargana lub nieułożona, nie przejmuj się. To całkowicie w porządku. Popsikaj je trochę sprejem do stylizacji, dodaj suchy szampon, albo wyjdź tak jak wstałaś. 

_______

Autorka tekstu: Julia Gawlowicz

Zdjęcia: Pinterest