Pielęgnacja włosów kręconych - 5 najczęstszych błędów - issue27.pl
 • URODA  • Pielęgnacja włosów kręconych – 5 najczęstszych błędów

Pielęgnacja włosów kręconych – 5 najczęstszych błędów

materiał reklamowy

 

Włosy kręcone są piękne, jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby utrzymać je w świetnej kondycji oraz zdrowiu. W internecie można znaleźć wiele ciekawych porad dotyczących tego, jak dbać o ten wymagający rodzaj włosów. Z naszego tekstu dowiesz się, jakich błędów należy unikać.

Pielęgnacja kręconych włosów może być wyzwaniem, a praktykowanie pewnych nawyków może sprawić, że stracą zdrowie i blask. 

Oto 5 popularnych błędów w pielęgnacji kręconych włosów:

1.Stosowanie zbyt agresywnych szamponów

Produkty myjące, które zawierają detergenty mogą uszkodzić kręcone włosy i spowodować ich wysuszenie oraz łamliwość. Zaleca się stosowanie łagodnych szamponów, w których nie znajdziemy siarczanów ani parabenów, jak na przykład szampon oczyszczający Cantu Beauty. Kosmetyk delikatnie myje, nawilża włosy i pomaga zredukować łamliwość podczas mycia.

2.Nadmierna stylizacja 

Nadużywanie akcesoriów do stylizacji, takich jak suszarki, prostownice lub lokówki może uszkodzić włosy, powodując ich przesuszenie i łamliwość. Chcąc wystylizować i wysuszyć loki najlepiej wykorzystać dyfuzor oraz ustawić średnią temperaturę powietrza. 

3.Nieodpowiednia pielęgnacja 

Ten rodzaj włosów wymaga od nasz szczególnej pielęgnacji oraz intensywnego nawilżenia, żeby pasma pozostały zdrowe i odżywione. Zalecamy stosowanie odżywek i masek nawilżających, bogatych w składniki odżywcze. Na przykład regenerujący krem do włosów bez spłukiwania Cantu. Pomaga w rewitalizacji łamliwych włosów, zmniejszając ich łamliwość oraz uelastycznia łodygi, redukując już istniejące ubytki. Ta odżywka w formie kremu zawiera w swoim składzie cenne składniki, takie jak proteiny pszenicy oraz aminokwasy jedwabiu, które intensywnie nawilżą pukle, pozostawiają je miękkie i odżywione. Natomiast pantenol zadba o piękny oraz naturalny skręt włosów. Produkt może być uzupełnieniem klasycznego mycia szamponem i odżywką, którą należało spłukać. Po delikatnym wysuszeniu włosów ręcznikiem lub koszulką, kolejnym krokiem może być nałożenie tego regenerującego kremu i pominięcie spłukiwania.  

4.Strzyżenie 

Kręcone włosy wymagają strzyżenia. To pomaga utrzymać ich unikalny kształt oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Dzięki regularnemu strzyżeniu, włosy wyglądają zdrowo, nie puszą się i rosną w dobrej kondycji. Umawiając się na wizytę do fryzjera, warto sprawdzić, czy wybrany ekspert specjalizuje się we włosach kręconych. Jak znaleźć najlepszy salon? Poszukaj rekomendacji na blogach dziewczyn z kręconymi włosami, zapytaj o podpowiedź posiadaczy pięknych fal, loków, afro.

5.Zabezpieczenie włosów w nocy

Fale, loki i sprężynki powinniśmy pielęgnować nie tylko w dzień, ale również w nocy. Podczas snu może dochodzić o tarcia włosów o poduszkę. Przez to, skręty mogą się kołtunić oraz niszczyć. Aby uchronić przed tym czuprynę należy ją zabezpieczyć stosując na przykład satynowe czepki – Cantu Satin Bonnet. Wykonane z bardzo miękkiego materiału, mają satynową podszewkę. Czepek zabezpiecza włosy przed rozdwajaniem, przesuszaniem oraz łamaniem. 

Kosmetyki Cantu można kupić w każdym Rossmannie i na stronie Lookfantastic.