Podolog – specjalista, którego warto odwiedzić nie tylko przez wakacjami - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Podolog – specjalista, którego warto odwiedzić nie tylko przez wakacjami

Podolog – specjalista, którego warto odwiedzić nie tylko przez wakacjami

materiał reklamowy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, z faktu, że dbanie o stopy jest istotne, nie tylko ze względu na kwestie estetyczne. Systematyczne przeprowadzanie badania stóp przez specjalistę – podologa, to jedyny sposób na uniknięcie poważnych schorzeń. Myśląc o wakacyjnym pedicure, warto wziąć pod uwagę także profilaktykę i skorzystanie ze wsparcia podologa.

Kim jest podolog?

 To osoba wyspecjalizowana w diagnozowaniu oraz leczeniu różnych schorzeń stóp, takich jak odciski, modzele, odciski, wrastające paznokcie, grzybica stóp, czy kurzajki. W czasie takiej konsultacji przeprowadza się wywiad medyczny i zadaje pytania związane ze ogólnym stanem zdrowia oraz stylem życia. Kolejnym krokiem jest badanie stóp, ocena skóry, paznokci i stawów. W zależności od diagnozy, podolog może przepisać leki, zalecić specjalne ćwiczenia lub zastosować terapię manualną, taką jak masaż lub leczniczy pedicure. Na taką wizytę warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz buty, w których zwykle chodzisz. One także podlegają kontroli. 

Jeśli cierpisz na przewlekłe schorzenia, takie jak cukrzyca lub choroby krążenia, wizyta u podologa będzie szczególnie ważna, ponieważ może pomóc w zapobieganiu poważnym problemom ze stopami, takim jak wrzody i zakażenia. Może okazać się, że będzie potrzebne wsparcie dermatologa, który zadecyduje czy należy zbadać przyczynę problemu oraz rozpocząć właściwe leczenie. W klinice OT.CO specjaliści kompleksowo zajmują się rozpoznaniem każdego problemu i ustalają indywidualny plan terapii. Kwestia zadbania o Twoje zdrowie i wygląd jest dla każdego lekarza tak samo ważna. 

Zdrowe stopy to nie tylko staranny pedicure i modny kolor lakieru na paznokciach. Wizyta u podologa z pewnością pomoże w diagnozowaniu i leczeniu różnych problemów ze stopami. Warto na co dzień znać i stosować sprawdzone sposoby na zadbane stopy, aby zapobiec przyszłym problemom i utrzymać je w zdrowiu oraz dobrej kondycji.