Luksusowe perfumy niszowe polskiej marki JAN BARBA - piękno w najczystszej postaci - issue27.pl
 • URODA  • BEAUTY NEWS  • Luksusowe perfumy niszowe polskiej marki JAN BARBA – piękno w najczystszej postaci

Luksusowe perfumy niszowe polskiej marki JAN BARBA – piękno w najczystszej postaci

materiał partnera

 

Luksusowe perfumy niszowe polskiej marki JAN BARBA to hołd dla bogactwa natury i wyrafinowanego podejścia do tworzenia perfum. Inspiracją każdej kompozycji stworzonej przez Bartosza Puzio jest różnorodność świata roślin, owoców czy kwiatów. Wyjątkowe i unikalne nuty, które powstają w atelier, rodzą się z pasji i potrzeby uchwycenia czegoś wyjątkowego. Zapach jest bowiem elementem, który wzbogaca naszą codzienność.

Kompozycje zapachowe, które powstają w atelier JAN BARBA to luksusowe niszowe perfumy tworzone oryginalnymi metodami perfumiarskimi z XIX i XX w. na bazie naturalnych olejków eterycznych, absolutów, tynktur oraz molekuł. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowy charakter marki, perfumy mają bardzo klasyczną oprawę. Flakony linii ekstraktów (Extrait de Parfum) produkowane są we Francji, natomiast etykiety w Polsce, techniką druku typograficznego, na ponad 100-letniej maszynie. Autorem opakowań i etykiet jest również „nos” JAN BARBA – Bartosz Puzio. 

W listopadzie 2023 roku do rodziny Extrait de Parfum dołączyła linia wód toaletowych (Eau de Toilette) czyli perfum w lżejszym stężeniu.

 

Odkryj Indywidualność w Zapachu

Na początku pod szyldem JAN BARBA można było znaleźć tylko ekstrakty (Extrait de Parfum), czyli najsilniejszą i najtrwalszą formę zapachu. Extrait de Parfum po zetknięciu ze skórą przybiera nieco inną, indywidualną formę, stając się niepowtarzalną i niepodrabialną zapachową wizytówką każdej osoby.

W kolekcji mamy 8 ekstraktów: AIYOKU, ANGLAIS, CHYPRE, FLEURISTE, GLORIA, METAROSA, SÉRAIL i SUPERIORE. Są to kompozycje na różne okazje i nastroje. Od lekkich i świeżych nut, po mocne, wyraziste drzewno-kadzidlane wariacje.

Dla miłośników lżejszych kompozycji w portfolio marki pojawiły się w zeszłym roku Eau de Toilette (EDT) czyli wody toaletowe. Dwa zapachy AYOKU i OLYMPIA w wersji EDT charakteryzują się niższym stężeniem substancji zapachowych, co sprawia, że są lżejsze i bardziej subtelne od tradycyjnych perfum. 

AIYOKU łączy w sobie świeżość cytrusowych nut z trawiastymi, mchowymi tonami, natomiast OLYMPIA to owocowo-kwiatowa kompozycja, łącząca soczyste owoce z aldehydami i delikatnymi kwiatowymi akcentami. Dzięki lekkiej formule EDT świetnie sprawdzają się zwłaszcza latem, pozostawiając delikatny, świeży ślad zapachowy. To zupełnie nowa odsłona perfum JAN BARBA nie tylko wizualnie. Tworząc linie EDT Bartosz Puzio łączy naturalne esencje z klasycznymi molekułami.

 

Luksus i najwyższa jakość

Aby uzyskać wyjątkowość i głębię każdego zapachu perfum JAN BARBA surowce sprowadzane są m.in. z Grasse, francuskiej kolebki perfumiarstwa. Dzięki temu każda kompozycja otula zmysły wyjątkowymi aromatami i dostarcza unikalnych doznań olfaktorycznych. 

Warszawska perfumeria JAN BARBA przy ulicy Kopernika 25 to miejsce wyjątkowe. Mieszcząca się w przedwojennej kamienicy łączy w sobie klimat włoskich rodzinnych „profumeria” z warszawskimi przedwojennymi składami kolonialnymi. Nie da się przejść obojętnie i nie zajrzeć do środka. ☺

Warto też wspomnieć, że wyjątkowe nuty zapachowe tworzone przez Bartosza Puzio doceniają klienci z całego świata. Perfumy JAN BARBA można kupić stacjonarnie nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech, Australii, USA i w Niemczech.