Gorący duet: Jeremy Scott x MAC - issue27.pl
 • URODA  • BEAUTY NEWS  • Gorący duet: Jeremy Scott x MAC

Gorący duet: Jeremy Scott x MAC

Znany z kontrowersyjnych i zaskakujących stylizacji dla włoskiego domu mody Moschino, Jeremy Scott ciągle stawia sobie nowe wyzwania. Na początku stycznia projektant ogłosił na Instagramie współpracę z jedną z topowych marek kosmetycznych MAC cosmetics, która ma na swoim koncie wiele kolaboracji z artystami. Tym razem projektant podjął się stworzenia kolekcji kosmetyków, oczywiście kolorowej, wyrazistej i ekstrawaganckiej jak na niego przystało.  

 

Instagram

 

Po zeszłorocznej kolaboracji z marką Sephora z motywem Moschino bear teraz przyszedł czas na coś bardziej wyrazistego a zarazem oldschoolowego.

 

Inspirujący dźwięk

Patrząc na opakowania w kształcie boomboxa, kasety czy płyty CD, możemy śmiało stwierdzić, że linia kosmetyków inspirowana jest muzyką, która jak powiedział sam Scott w wywiadzie dla British Vogue stanowi ważna częścią w jego kreowaniu – wprowadza go w dany nastrój co przekłada się na projektowanie. 

 

Instagram

Efekty współpracy będziemy mogli ujrzeć już niebawem, bo od lutego w wybranych sklepach. 

W ofercie znajdą się: paleta cieni do powiek składająca się z aż 29 kolorów, paleta błyszczyków do ust oraz róże do policzków opakowane. Wszystko oczywiście w unikatowych muzycznych opakowaniach. 

Autor: Magdalena Flaga